Sport. Lukas Podolski: Legia Warszawa? Nie! Tylko Górnik Zabrze

   • Mistrz Polski rozgląda się za wzmocnieniami
  • Można usłyszeć imponujące nazwiska
  • Pogłoski jednak są szybko rozwiewane 

Legia Warszawa traci jednego zawodnika za drugim, jeśli zaś chodzi o wzmocnienia – usłyszeć można tylko pogłoski. Ostatnio z mistrzem Polski wiązano nawet nazwiska takiego formatu, jak Kuba Błaszczykowski czy Miroslav Klose. Teraz dziennikarze „Super Expressu” o potencjalnym transferze do Legii postanowili porozmawiać z Lukasem Podolskim.

– Legia jest najlepszym polskim klubem, grała w Lidze Mistrzów, pokazała się w Europie – przyznał „Poldi”. – Rozwija się i bardzo dobrze. Ale ja jestem chłopakiem ze Śląska. Urodziłem się w Sośnicy, wychowałem się na tamtych ulicach, tam są ludzie, którzy dużo mi dali. I tylko tam wyobrażam sobie grę, jeśli chodzi o Polskę. Mówiłem, że chciałbym zagrać jeszcze w Górniku i zdania nie zmieniam. Inne polskie kluby nie wchodzą w grę. Z szacunku do Zabrza i do tego, co dało mi moje dzieciństwo.

Choć urodzony w 1985 roku Podolski nie jest już najmłodszym piłkarzem, to wciąż prezentuje światową formę. W ostatnim meczu rozegranym w barwach Galatasaray Stambuł strzelił aż pięć bramek. I właśnie to, że pochodzący z Gliwic zawodnik gra na poziomie znacznie wyższym od tego znanego nam z Ekstraklasy, stanowi zasadniczy powód, dla którego transfer do Legii Warszawa nie wchodzi w grę.