Kluby z Super League sięgają po kolejne światowe gwiazdy

   • Galatasaray analizuje atrakcyjną ofertę
  • Były gwiazdor niemieckiej reprezentacji może liczyć na wysokie zarobki
  • Pekin czeka na Podolskiego 

31-letni napastnik urodzony w Gliwicach gra obecnie w Galatasaray Stambuł. W tym sezonie wystąpił w dwunastu spotkaniach ligowych i strzelił sześć bramek. Dzięki temu jego drużyna zajmuje 3. miejsce w tabeli. Wcześniej Lukas Podolski grał w Interze Mediolan, Arsenalu Londyn, Bayernie Monachium oraz w FC Köln. Ma też na koncie aż 129 występów i 48 goli w reprezentacji Niemiec.

Teraz zarząd klubu Beijing Guoan chciałby, aby niemiecki piłkarz polskiego pochodzenia kolejne bramki strzelał w Chinach. Konkretna propozycja dotarła już do Stambułu.

– To prawda, że otrzymaliśmy ofertę kupna Podolskiego od Beijing Guoan – potwierdził rzecznik Galatasaray. – Teraz ją analizujemy.

Brytyjskie media donoszą, że w grę wchodzi kwota rzędu 6,5 miliona euro. Jak na standardy ligi tureckiej i w kontekście piłkarza, który szczyt formy ma już za sobą, jest to niewątpliwie kwota atrakcyjna. Co więcej, Chińczycy mają zwyczaj płacić krocie ściąganym z Zachodu gwiazdom, więc i kwoty zawarte w kontrakcie Lukasa Podolskiego na pewno nie będą niskie. Istnieje zatem duża szansa, że ostatnie lata swojej piłkarskiej kariery słynny napastnik spędzi pod Wielkim Murem.