Anderlecht chce sprzedać Polaka za 20 milionów euro

   • Belgijski klub wykupi Teodorczyka z Dynama Kijów za niecałe 5 milionów
  • Potem Anderlecht będzie chciał sprzedać Polaka za czterokrotnie większą sumę
  • Faworytem w wyścigu o pozyskanie napastnika jest dziś Liverpool 

Łukasz Teodorczyk na półmetku sezonu strzelił już 13 ligowych bramek w 16 meczach, co czyni go najskuteczniejszym napastnikiem w Belgii i jednym z najskuteczniejszych w Europie. Polak świetnie radzi sobie także w europejskich pucharach i walczy o miejsce w pierwszym składzie naszej reprezentacji, pewnie zmierzającej na Mistrzostwa Świata 2018. Nic zatem dziwnego, że interesują się nim najlepsze futbolowe firmy.

Angielskie i włoskie media informują, że pierwszy w kolejce po Teodorczyka jest Liverpool FC, zajmujący obecnie 3. miejsce w tabeli Premier Leauge. Ostatniego słowa nie powiedziały jendka jeszcze takie kluby jak Benfica Lizbona, Sevilla FC czy West Ham United – choć one akurat mogą mieć większy kłopot z wyłożeniem sumy, jakiej zażąda Anderlecht. Ta wynieść ma przynajmniej 20 milionów euro.

Co prawda Teodorczyk formalnie jest dziś zawodnikiem Dynama Kijów tylko wypożyczonym do Brukseli, ale belgijski klub ma prawo pierwokupu i to za niecałe 5 milionów. Wykorzystanie tej opcji jest już przesądzone. Późniejsze, bardzo szybkie odsprzedanie Polaka z olbrzymim zyskiem – niemal pewne.