Ostatni klub Ekstraklasy wychodzi z finansowych tarapatów

Wisła Kraków, która przed dekadą robiła furorę w europejskich pucharach, dziś walczy o utrzymanie się w najwyższej klasie polskich rozgrywek piłkarskich. Na razie z mizernymi efektami, klub zajmuje bowiem ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Jedną z przyczyn tej sytuacji stanowią niewątpliwie kłopoty finansowe krakowskiej drużyny. To jednak ma się zmienić.

Jak donosi „Gazeta Krakowska”, Wisła znalazła w końcu sponsora gotowego wyłożyć na stół duże pieniądze. Przedstawiciele klubu podpisali trzyletnią umowę z firmą Lyoness. Spółka zajmująca się programami zakupowymi wyłoży co najmniej 1,4 mln złotych rocznie.

W praktyce jednak kwota ta może być znacznie wyższa, ponieważ przewidziane są nie tylko premie za wyniki piłkarskie, ale przede wszystkim zyski z programu lojalnościowego. Jeden procent od transakcji zakupowych przeprowadzonych przez kibiców dysponujących specjalną kartą Wisły Kraków zasili konto klubu. Lyoness ma obecnie w Polsce ponad dwa tysiące partnerów handlowych, w ciągu trzech lat może więc się z tego uzbierać nawet kilka milinów złotych.

Logo firmy mamy zobaczyć na rękawach piłkarzy Wisły jeszcze w październiku.