Od niedzieli na Stadionie Miejskim trwają mecze piłkarskie

   • W Tychach zagrają reprezentacje Niemiec, Czech, Włoch oraz Danii oraz półfinaliści
  • Nad bezpieczeństwem czuwa 270 policjantów, 60 strażaków oraz ponad 100 wolontariuszy
  • Wolontariusze pomagają przy wejściu na stadion, biletach i w biurze organizatora 

Od niedzieli na Stadionie Miejskim trwają mecze piłkarskie Mistrzostw Europy do lat 21. W Tychach zagrają reprezentacje Niemiec, Czech, Włoch oraz Danii oraz półfinaliści tej prestiżowej imprezy. Stadion był gotowy na przyjęcie najlepszych drużyn w Europie, na miejscu od kilu dni pracowały przedstawiciele UEFA i PZPN, w gotowości były też wszystkie służby, które czuwały nad bezpieczeństwem kibiców (270 policjantów i blisko 60 strażaków) oraz ponad 100 wolontariuszy.

Na Stadionie Miejskim w Tychach zostaną rozegrane trzy mecze fazy grupowej – 16, 21 i 24 czerwca oraz 27 czerwca – półfinał. Oprócz Tychów rozgrywki odbędą się w pięciu miastach: Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie i Lublinie. W turnieju wystąpi 12 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy. Do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz drużyna z drugiego miejsca. W sumie rozegranych zostanie 21 meczów, ostatnim będzie finał – 30 czerwca w Krakowie.

– Turniej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Bilety na mecz półfinałowy oraz spotkanie Czechy – Niemcy zostały już wyprzedane. Cały czas kupić można bilety na dwa pozostałe pojedynki Czechy-Włochy oraz Czechy-Dania. Zapraszamy fanów footballu do Tychów, by wspólnie, na stadionie przeżywać sportowe emocje – mówi prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Do miasta zjechali już pierwsi kibice. Rezerwacje w tyskich hotelach zrobiły grupy kibiców z Czech (to najliczniejsza grupa), Włoch, Niemiec i Danii. By ułatwić poruszanie się po mieście i dotarcie na stadion wszystkie osoby, które kupiły bilety przez portal ticetpro otrzymały elektroniczny „asystent kibica”, dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej. Można go także znaleźć w tyskich hotelach oraz na stronie internetowej. „Asystent kibica” był także rozdawany kibicom przed meczem przez wolontariuszy. W sumie do Tychów aplikowało 309 kandydatów na wolontariuszy. Po przeprowadzeniu rekrutacji wybrano 108, którzy przez dwa tygodnie będą pracowali na stadionie i poza nim.

– Wolontariusze będą m.in. pomagali przy wejściu na stadion, akredytacjach, biletach, w biurze organizatora. 30 % z nich to tyszanie, pozostali to głównie mieszkańcy województwa śląskiego, najmłodsi mają 18 lat, najstarszy – Józek Krzynówek z Sosnowca – ma 69 lat. To najstarszy wolontariusz całego turnieju – mówi Piotr Solik, koordynator ds. wolontariatu podczas UEFA U21 w Tychach.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd