EUROARM Katowice 2017 zbliżają się wielkimi krokami

   • Od 16 do 20 maja w Spodku odbędą się Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu
  • To największa coroczna europejska impreza w siłowaniu na ręce
  • W zawodach startują kobiety i mężczyźni podzieleni są na kategorie wagowe 

Ponad 800 zawodniczek i zawodników z 32 państw wystartuje w EUROARM Katowice 2017, czyli XXVII Mistrzostwach Europy Juniorów, Seniorów, Masters oraz XX Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Armwrestlingu (siłowanie na ręce), które od 16 do 20 maja odbędą się w Spodku (hala lodowisko). To największa coroczna europejska impreza w tej dyscyplinie sportu.

Miłośnicy sportów walki będą mieli okazję zobaczyć emocjonujące pojedynki z udziałem najlepszych zawodników z całej Europy. Wśród faworytów do medali wskazywani są Rosjanie, Ukraińcy, Turcy oraz oczywiście gospodarze. W zawodach startują kobiety i mężczyźni. Startujący podzieleni są na kategorie wagowe. Walki na lewą i prawą rękę odbywają się osobno, tak więc można być mistrzem na obie ręce. O zwycięstwie nie decyduje wyłącznie siła, równie ważne, a może i istotniejsze są technika i taktyka.

Oprócz armwrestlingowych mistrzów międzynarodowego formatu gośćmi specjalnymi zawodów będą Iwona Cichosz – Miss Świata Głuchych 2016, modelka, uczestniczka siódmej edycji programu „Taniec z gwiazdami” oraz Robert Burneika, znany jako Hardkorowy Koksu – litewski kulturysta, zawodnik mieszanych sztuk walki MMA.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Mistrzostw Europy w Armwrestlingu.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd