Kolejna inwestycja dla aktywnie spędzających czas

   • W dzielnicy Paruszowiec-Piaski powstaje tor do jazdy na rolkach i wrotkach
  • Ma 400m, nieregularny, owalny kształt i asfaltobetonową nawierzchnię
  • Tor wpisuje się w koncepcję nowej przestrzeni rekreacyjno-spacerowej dzielnicy 

Na terenie rybnickich Błoni w dzielnicy Paruszowiec-Piaski powstaje tor do jazdy na rolkach i wrotkach. To kolejna inwestycja dedykowana amatorom aktywnego spędzania czasu i wzbogacająca miejską bazę sportową.

 

Ma nieregularny, owalny kształt i asfaltobetonową nawierzchnię. Czterystumetrowy tor dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach nabiera kształtów. Prowadzone aktualnie prace koncentrują się na montażu odwodnienia, wyrównywaniu i utwardzaniu podłoża, na które położone zostaną warstwy asfaltu. Ta część prac planowana jest w połowie przyszłego tygodnia. Tor powinien zostać ukończony do połowy kwietnia, a infrastruktura zostanie udostępniona mieszkańcom na wakacje.

 

Wykonawcą toru jest wybrana w przetargu firma PHU „Gawlik” Paweł Gawlik z Oświęcimia, która realizuje zadanie za kwotę nieco przekraczającą 340 tys. zł. Budowa obiektu jest etapem większej inwestycji, która obejmować będzie też wykonanie oświetlenia, chodników, ścieżek i placów manewrowych do trenowania jazdy na rolkach.

 

Tor wpisuje się też w kompleksowe działania mające na celu stworzenie w dzielnicy Paruszowiec-Piaski nowej, interesującej przestrzeni rekreacyjno-spacerowej. Mowa m.in. o planowanej budowie tężni solankowej w ramach budżetu obywatelskiego oraz przepustu pod nasypem kolejowym, który dzięki infrastrukturze pieszo-rowerowej połączy dzielnice Północ i Paruszowiec-Piaski.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd