Piłkarska porażka na własnym stadionie

Mecz w 2. rundzie eliminacji do grupowej fazy Ligi Europy zakończył się przegraną 0:3 (0:2) Piasta Gliwice. Goście strzelili gola już w drugiej minucie spotkania. Piłkę do siatki wrzucił głową Mattias Bjarsmyr. Zmotywowało to piłkarzy Piasta Gliwice do podjęcia ataku, który jednak okazał się bezskuteczny. Strzały Patrika Mraza czy Martina Bukaty były zbyt dalekie lub zostały zablokowane.

35. minuta została ponownie wykorzystana przez szwedzkich rywali. Precyzyjnym uderzeniem z 11 metrów Tobias Hysen przesądził wynik meczu.

Jedna z ostatnich dobrych szans na zdobycie punktów dla Piasta Gliwice została zmarnowana przez Radosława Murawskiego. Bramkarz drużyny przeciwnej zdołał obronić jego daleki strzał.

Piłkarze Piasta powrócą do ligowej rywalizacji niedzielnym meczem z Cracovią.

Nasi zawodnicy już po raz drugi próbują dostać się do Ligi Europejskiej. Poprzednio odpadli w rundzie drugiej, po meczu z Karabachem Agdam.

Rewanż ze Szwedami rozegra się 21 lipca w Goeteborgu.