Uczniowie Szkoły Podstawowej wzorowymi kibicami

• 9 kwietnia odbył się mecz o 7. miejsce w Orlen Lidze w Bielsku-Białej

• Uczniowie głośno kibicowali, wymachiwali flagami, skakali, rzucali confetti i serpentyny

• Pożegnali również zawodniczkę Joannę Staniuchę-Szczurek, która kończy siatkarską karierę

9 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Porąbce mieli okazję kibicować BKS-owi. Byli na drugim meczu o 7. miejsce w Orlen Lidze w Bielsku-Białej. W czasie meczu głośno kibicowali, wymachiwali klubowymi flagami, skakali, rzucali confetti i serpentyny – wszystko po to, by zagrzewać siatkarki do walki. W przerwach meczu na boisku tańczył KlasMix, ubrany oczywiście w barwy klubu.

BKS pokonał Budowlanych Toruń 3:2, a ponieważ identyczny wynik, tylko dla Budowlanych, padł w Toruniu, o 7. miejscu w Orlen Lidze rozstrzygać musiał złoty set. W nim lepsze okazały się siatkarki BKS-u.

Po meczu uczniowie pożegnali wspaniałą zawodniczkę Joannę Staniuchę-Szczurek, która podjęła decyzję o zakończeniu siatkarskiej kariery. Były kwiaty, podziękowania i sporo łez, a także prezent – czerwono-zielono-żółta poducha w kształcie serca. Wręczyła ją zawodniczce dyrektor Małgorzata Walusiak, której towarzyszyły szkolne siatkarki i tancerki.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd