W miniony weekend na giełdzie samochodowej emocji nie brakowało

   • W Gliwicach odbył się IV Rally Sprint o Puchar Prezydenta Miasta
  • W imprezie wystartowały 24 drużyny złożone z kierowcy i pilota
  • Dodatkową atrakcją były koncerty, pokaz pierwszej pomocy oraz alkogogle 

IV Gliwicki Rally Sprint o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice przyciągnął sporo miłośników szybkiej jazdy i ryczących silników. W sobotnie przedpołudnie na giełdzie samochodowej na linii startu gaz do dechy docisnęły 24 drużyny złożone z kierowcy i pilota.

Rajdowcy zmagali się ze szutrową nawierzchnią. Na zwycięzców czekał bonus – runda po płycie poślizgowej. Dodatkową atrakcją imprezy były koncerty zespołów rockowych oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy, możliwość przejazdu w alkogoglach oraz akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Stowarzyszenie Moto Sport Gliwice.

Współorganizatorem imprezy był Miejski Zarząd Usług Komunalnych Gliwice, Zespół Szkół Samochodowych im. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach i Klub Motocyklowy WRM MC Poland Gliwice.

– Sobotni sprint cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i kibiców. Emocji nie brakowało. Myślimy już o kolejnej edycji, którą zaplanowaliśmy na koniec września – podsumowuje Jacek Trochimowicz, prezes Zarządu Stowarzyszenia Moto Sport Gliwice.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd