Mecz z Wigrami zaskoczy kibiców?

W dzisiejszym meczu 1/8 finału Pucharu Polski drużyna Górnika Zabrze w walce o awans zmierzy się z Wigrami Suwałki. Mimo nie najlepszego rozpoczęcia rozgrywek I ligi, Ślązacy są zdecydowanym faworytem meczu. Tę pozycję zagwarantowało im wyeliminowanie z rywalizacji w 1/16 finału Legii Warszawa, która broniła tytułu mistrza polski.

Nie wiadomo jeszcze, w jakim składzie wystąpi drużyna Górnika. Trener nie wykluczył bowiem zmian wśród wystawionych piłkarzy.

–Bardzo nam zależy na tych rozgrywkach. Ciężko powiedzieć, że coś jest priorytetem, bo ligę i rozgrywki pucharowe traktujemy tak samo. Nie wiem, czy wszyscy zawodnicy wytrzymają tak częstą grę, bo widać było, że ci, którzy dołączyli do nas później, mieli problemy. Na pewno muszę wziąć pod uwagę motorykę. Przygotujemy najsilniejszy skład – zapowiadał Marcin Brosz, trener śląskiego klubu.

Górnik Zabrze w ostatnich 3 meczach zdobył 7 punktów, co dało mu znaczący awans w tabeli. Odmienną formę prezentuje natomiast drużyna Wigry Suwałki, która 3 ostatnie spotkania przegrała. Zespół nie składa jednak broni.

– Jesteśmy dumni, że zaszliśmy już do takiej fazy rozgrywek i możemy grać z tak utytułowanym klubem jak Górnik. Mimo tego chcemy osiągnąć jeszcze więcej. Znam swój zespół i jestem przekonany, że stać nas na zwycięstwo i awans do kolejnej rundy. Wierzę w piłkarzy i sztab szkoleniowy. Zrobimy wszystko, aby móc świętować awans do ćwierćfinału – komentował prezes Wigier, Dariusz Mazur.