Historyczny sukces pierwszoligowca

• Wigry Suwałki zremisowały wczoraj z GKS-em Jastrzębie 1:1

• Lech Poznań wygrał w Krakowie z Wisłą 4:2

• W półfinałach Wigry zagrają z Arką Gdynia, a Lech z Pogonią Szczecin

Wczoraj odbyły się dwa ostatnie mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski. W pierwszym z nich pierwszoligowe Wigry Suwałki mierzyły się z trzecioligową drużyną GKS Jastrzębie. Jak przystało na grającego dwie klasy wyżej faworyta, gospodarze od początku dominowali na boisku. Jednak przewagę udało im się udokumentować tylko jednym golem, strzelonym kilka minut przed przerwą. Niemniej zaraz na początku drugiej odsłony gry goście doprowadzili do niespodziewanego wyrównania. Więcej bramek już nie padło, ale remis premiował awansem piłkarzy Wigier, którzy w pierwszym meczu wygrali z GKS-em 2:1. Dotarcie do półfinału Pucharu Polski to największy sukces w historii klubu z Suwałk.

W drugim spotkaniu Wisła Kraków grała u siebie z rozpędzonym Lechem Poznań, który szybko pozbawił Białą Gwiazdę złudzeń. Do przerwy Kolejorz prowadził już 3:0. W drugiej połowie gospodarze wrzucili wyższy bieg i pomimo czerwonej kartki dla Adama Mójty, zdołali strzelić dwa gole. Potem jednak Lechici znów popisali się skutecznością i wygrali w Krakowie 4:2. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1, więc to goście awansowali do półfinału.

Po krakowskim meczu odbyło się losowanie par półfinałowych. Wiemy już zatem, że Wigry Suwałki zagrają z Arką Gdynia, a Lech Poznań zmierzy się z Pogonią Szczecin. Pierwsze spotkania półfinałowe rozegrane zostaną na przełomie lutego i marca, rewanże natomiast – na początku kwietnia. Kibice muszą więc uzbroić się w cierpliwość.