Wystartowało 360 zawodników z 25 klubów

   • 27 maja w Rudzie Śląskiej odbył się Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin
  • Była to już trzecia edycja zawodów rozgrywanych w tej konkurencji
  • Rywalizacja zawodników odbywała się na 3 matach jednocześnie 

Aż 360 zawodników z 25 klubów wystartowało w tegorocznym Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w Rudzie Śląskiej w najbliższą 27 maja w hali MOSiR w Halembie.

–To już trzecia edycja zawodów – mówi Roman Dymek, prezes Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. – Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością, co nas niezmiernie cieszy – dodaje.

Zawodnicy rozpoczęli od konkurencji kata, czyli indywidualnej prezentacji przez zawodników form obrony i ataku. Rywalizacja odbywała się na 3 matach jednocześnie.

– Musimy pamiętać, że celem karate jest przede wszystkim rozwój duchowy – podkreśla Sensei Roman Dymek 4 dan. – Dlatego podczas treningów kładziemy szczególną uwagę na wykształcenie u zawodników cierpliwości, przewidywania ruchów i reakcji przeciwnika, pełnego zaangażowania, a także pozytywnego podejścia do wyzwań – wylicza. – Karate zapewnia nam nie tylko doskonały rozwój fizyczny, ale także świetnie wpływa na rozwój osobowości i charakteru, szczególnie młodych ludzi – podkreśla.

Kata i kumite to obok kihon elementy nauki karate, w którym można wyróżnić wiele stylów i odmian. Kyoukushin, trenowany m.in. w rudzkim klubie, jest jednym z nich, opracowanym w ubiegłym wieku przez Masutatsu Oyamę. Rudzki klub działa w obecnej formie organizacyjnej od 1992 roku, a początki karate w Rudzie Śląskiej sięgają 1974 roku. Aktualnie w klubie funkcjonuje 7 sekcji (dwie w Nowym Bytomiu i po jednej w Orzegowie, Wirku, Bykowinie, Halembie i Rudzie), w których ćwiczy ponad 150 osób. Zajęcia prowadzi sześciu instruktorów.

– Zachęcam do zainteresowania się tą dyscypliną i odwiedzenia naszego klubu przy ul. Ratowników 2 – mówi Roman Dymek. – Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku od godz. 18.00 – zaprasza.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd