Robert Lewandowski i jego koledzy awansowali na 15. pozycję na świecie

Nasza drużyna narodowa nie jest ostatnio w formie, jaką pamiętamy z Mistrzostw Europy. Wyjątek stanowi tylko jej kapitan – Robert Lewandowski. Dodatkowo cieniem rzuciły się na piłkarską kadrę doniesienia „Przeglądu Sportowego” o imprezowym skandalu na ostatnim zgrupowaniu.

Jednak choć w słabym stylu, to jednak dzięki umiejętnościom i zaangażowaniu Roberta Lewandowskiego udało się reprezentacji wygrać dwa ostatnie mecze. Najpierw 3:2 z Danią, a potem 2:1 z Armenią (po golu w 95. minucie). Ranking FIFA nie bierze zaś pod uwagę ani różnicy bramkowej, ani tym bardziej przebiegu meczu – wystarczy zwyciężać. Dlatego kadra Adama Nawałki właśnie awansowała o dwa miejsca i trafiła na 15. pozycję, która jest najwyższą w historii polskiej piłki.

Pierwsza trójka rankingu FIFA to obecnie Argentyna, Niemcy i Brazylia. Z drugiego na czwarte miejsce spadła Belgia. Jeżeli zaś chodzi o naszych grupowych rywali w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Rosji, to na 34. miejscu jest Rumunia, a na 50. Dania. Świetnie grająca Czarnogóra zanotowała gigantyczny awans z miejsca 105. na 56. Kazachstan jest na pozycji 90., zaś Armenia – z którą wygraliśmy o włos – dopiero na 112.