Pierwszy profesjonalny obiekt sportowy tego typu w Ostrowie

   • Rozpoczęły się prace budowlane w ostrowskim Parku 600-lecia
  • Tafla o powierzchni 900 m2 wykorzystywana będzie w okresie niskich temperatur
  • Latem obiekt sportowy zamieniać się będzie w rolkowisko 

Rozpoczęły się prace budowlane w ostrowskim Parku 600-lecia. Powstanie tu pierwsze w Ostrowie profesjonalne lodowisko. Tafla o powierzchni 900 m2 wykorzystywana będzie w okresie niskich temperatur. Latem obiekt zamieniać się będzie w rolkowisko.

– Od lat ostrowianie szukają lodowisk i basenów w pobliskich miastach. Od tego roku się to zmieni, ponieważ będziemy mieć własne obiekty – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Inwestycję realizuje firma Alles Cool z Kępna. Do przetargu ogłoszonego przez miasto stanęły dwa podmioty, jednak kępińska firma zaoferowała niższą cenę za wybudowanie ostrowskiego lodowiska. Koszt inwestycji to blisko 3,3 mln zł. Na prace budowlane Alles Cool udzieliła 5 lat gwarancji.

Prace prowadzone są pomiędzy placem zabaw i siłownią zewnętrzną a skateparkiem.

– To znakomita lokalizacja. Plac zabaw, siłownia, „Orlik”, skatepark, a teraz lodowisko i rolkowisko. Obok las, gdzie można spacerować, czy pobiegać. Będziemy mieć w tym miejscu niezwykle atrakcyjną bazę sportowo-rekreacyjną – przekonuje Beata Klimek.

Tafla powstającego w Parku 600-lecia lodowiska będzie mieć wymiar 20x45 metrów. Wokół zamontowane zostaną samoprzymarzalne, biało-żółto- niebieskie bandy z furtkami i bramami z przeznaczeniem dla łyżwiarzy oraz rolby (urządzenia do pielęgnacji tafli lodowiska).

 

Ściany hali wykonane będą z powłoki namiotowej odpornej na ogień. Do wysokości 3 metrów ściany posiadać będą możliwość ich podciągnięcia, co pozwoli na otwarcie obiektu w okresie letnim.

Przy hali lodowiska powstanie także murowana część szatniowo-socjalna. Będą tu toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także naścienny przewijak dla niemowląt.

– Dla bezpieczeństwa osób korzystających z lodowiska zainstalujemy monitoring. Wykonawca zagospodaruje także teren wokół lodowiska – informuje prezydent miasta.

Obiekt wyposażony zostanie w nagłośnienie, będzie tu także suszarka na 48 par butów, do tego regały na blisko 300 łyżew, a także stanowisko do ich ostrzenia. Przy lodowisku zamontowana zostanie teleskopowa trzyrzędowa trybuna. Będą tu również szafki przebieralni, a w holu staną krzesła i stoliki.

– Zakupimy też nowe łyżwy, które będzie można na miejscu wypożyczyć. Z myślą o najmłodszych znajdą się tu specjalne chodziki umożliwiające naukę jazdy na łyżwach. Będzie to w pełni wyposażone, nowoczesne lodowisko  – zapewnia Beata Klimek.

Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec listopada tego roku.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd