Paweł Tarnowski zwyciężył regaty o Puchar Księżniczki Zofii w klasie RS:X

   • Paweł Tarnowski to żeglarz z Klubu Żeglarskiego SKŻ ERGO Hestia Sopot
  • Wygrał regaty o Puchar Księżniczki Zofii w klasie RS:X
  • W regatach u wybrzeży Majorki spisali się także inni zawodnicy sopockiego klubu 

Reprezentujący Klub Żeglarski SKŻ ERGO Hestia Sopot Paweł Tarnowski zwyciężył zakończone w sobotę 1 kwietnia regaty o Puchar Księżniczki Zofii w klasie RS:X. Przez pierwsze trzy dni prowadził w wyścigach, potem spadł w klasyfikacji na piąte i siódme miejsce. Do tego doszło zderzenie z zawodnikiem hiszpańskim w wyścigu ćwierćfinałowym. Straty udało się odrobić w finale, który Paweł prowadził od początku do końca.

– Kosztowało mnie to wiele stresu, ale dałem z siebie wszystko. Włożyłem w ten wyścig dużo zdrowia i sił. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Przy okazji zapracowałem na piękny urodzinowy prezent – stwierdził Tarnowski.

 

W regatach rozgrywanych u wybrzeży Majorki dobrze spisali się także inni zawodnicy Sopockiego Klubu Żeglarskiego. W pierwszej dwudziestce znalazły się Małgorzata Białecka i Maja Dziarnowska, które zajęły odpowiednio jedenaste i trzynaste miejsce. Wśród panów, na miejscu szesnastym regaty zakończył Marcin Urbanowicz. Cała trójka to również zawodnicy SKŻ ERGO Hestia Sopot.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd