„Kompletna paczka” szykuje się do nadchodzącego sezonu żużlowego

   • Betard oficjalnym sponsorem
  • Dobrucki nowym trenerem
  • Lebiediew i Bober dołączają do składu 

W Multikinie Arkady odbyła się prezentacja ekipy WTS Sparty Wrocław na przyszłoroczne rozgrywki Speedway Ekstraligi. Imprezie, która przyciągnęła tłum żużlowych kibiców, przyświecało hasło „Kompletna paczka”.

Na początku potwierdzono pojawiającą się już wcześniej informację, że głównym sponsorem wrocławskiego zespołu znów będzie Betard. Następnie przedstawiono nowy skład trenerski. Głównym szkoleniowcem Sparty został Rafał Dobrucki, a asystować mu będą Krzysztof Gałandziuk i Mariusz Cieśliński.

– Klubowi nie potrzeba wielkich zmian – mówił Dobrucki. – Teraz skupiamy się na kwestiach toru i stadionu, bo tutaj mamy sporo pracy do wykonania. Chcemy jak najszybciej wyjechać na nową nawierzchnię, żeby się przegryzła i żeby zawodnicy do niej przywykli.

Przypomnijmy, że żużlowcy wrócą na wrocławski Stadion Olimpijski po rocznej przerwie, którą wykorzystano na remont wiekowego obiektu.

Jeśli natomiast chodzi o zawodników to do seniorskiej ekipy dołączył Łotysz – Andrzej Lebiediew. Razem z nim jeździć będą Szymon Woźniak, Vaclav Milik, Maciej Janowski, Tomasz Jędrzejak i Tai Woffinden. Jeśli zaś chodzi o juniorów, na torze pojawią się Maksym Drabik, Damian Dróżdż, Przemysław Liszka oraz nowy nabytek zespołu – Oskar Bober.