Mistrzostwa Polski Juniorów i Handisport Open Paris 2017

   • Lekkoatleci z Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka dobrze rozpoczęli sezon
  • Startowali w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbywały się w Kozienicach
  • Wzięli również udział w międzynarodowych zawodach Handisport Open Paris 2017 

Lekkoatleci z Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka dobrze rozpoczęli sezon. Startowali w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbywały się w Kozienicach oraz w międzynarodowych zawodach w Paryżu – Handisport Open Paris 2017.

Hubert Szuba (klasa startowa T37) zdobył 3 medale – złoty w biegu na 100 i 200 m oraz srebrny w biegu na 800 m. Wiktor Walasiewicz ( klasa startowa F42) zdobył złoto w rzucie dyskiem oraz zajął czwarte miejsce w pchnięciu kulą oraz piąte miejsce w rzucie oszczepem. Był to bardzo udany start juniorów, biorąc pod uwagę, że zawodnicy Ci debiutowali w zawodach rangi mistrzowskiej.

Z kolei Kamil Gniadek (klasa startowa F46) oraz Klaudia Maliszewska (klasa startowa F35) wzięli udział w zawodach we Francji w ramach World Para Athletics 2017 Grand Prix. Klaudia Maliszewska dwukrotnie stawała na najniższym podium – w rzucie dyskiem oraz w rzucie oszczepem. Zawody te były ostatnią okazją do uzyskiwania minimów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata w Londynie (14–23 lipca) oraz w przypadku Kamila Gniadka – do Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w Nottwil (3–6 sierpnia). Przed zawodnikami jeszcze bardzo ważny start w Mistrzostwach Polski w Białymstoku, które odbędą się w terminie 23–25 czerwca. W Mistrzostwach Polski wystartuje jeszcze czołowa zawodniczka Centrum Rehabilitacji - Natalia Jasińska (T37) oraz Łukasz Sulerzycki (F/T37). Trenerem zawodników jest Grażyna Chochliuk.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd