11 rund dzieli ich od puchatu

   • 24 czerwca odbędą się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich
  • Zawodnicy rywalizować będą w systemie szwajcarskim na dystansie 11 rund
  • Na najlepszych czekają nagrody finansowe oraz Puchar Wójta Gminy Borzęcin 

Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-15 odbędą się już w najbliższą sobotę, 24 czerwca, w Sali Imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie. Zawodnicy rywalizować będą w systemie szwajcarskim na dystansie 11 rund. Na najlepszych czekają nagrody finansowe oraz Puchar Wójta Gminy Borzęcin. Początek imprezy o godz. 10.00.

Prawo gry w zawodach posiada każdy szachista – bez względu na posiadaną kategorię szachową, przynależność klubową i miejsce zamieszkania. Zgłoszenia telefoniczne do mistrzostw przyjmuje Wiesław Kasperek tel. 14 690-85-81 lub Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie tel. 14 684-60-13. Można zgłosić się także bezpośrednio przed turniejem.

Dla najlepszych szachistów organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne wynoszące odpowiednio: za I miejsce – 500 zł, za II miejsce – 400 zł, za III miejsce – 300 zł, za IV miejsce 250 zł, za V miejsce – 200 zł, za VI miejsce – 150 zł, za VII miejsce – 100 zł, za VIII miejsce – 50 zł. Dodatkowo przewidziano wyróżnienia dla najlepszych pań, zawodników w II i III kategorii szachowej, seniorów, juniorów do lat 18, juniorów młodszych do lat 12 oraz zawodników z gminy Borzęcin.

Organizatorami imprezy są Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Małopolski Związek szachowy w Krakowie. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd