14. Mistrzostwa Polski Weteranów w Rzutach Nietypowych

   • 6–7 maja w Sopocie odbyła się pierwsza lekkoatletyczna wiosenna impreza mistrzowska
  • Z sześcioma medalami wrócili z niej Stanisław i Konrad Bońda
  • Na mistrzostwach w tym roku poprawiono aż 28 rekordów Polski 

W weekend 6–7 maja w Sopocie odbyły się 14. Mistrzostwa Polski Weteranów w Rzutach Nietypowych. Z sześcioma medalami wrócili z nich Stanisław Bońda i Konrad Bońda.

Mistrzostwa w Sopocie były, jak co roku, pierwszą wiosenną imprezą mistrzowską na otwartym stadionie i stanowiły okazję do sprawdzenia formy, zdobycia medali oraz spotkania w gronie lekkoatletów z całej Polski (i nie tylko). Pogoda nad Bałtykiem była jak zwykle kapryśna. Pierwszego dnia niemalże rozpieszczała zawodników, ale drugi dzień rozpoczął się deszczowo. Na szczęście opady szybko ustały i przeszkadzała tylko niska temperatura powietrza. W tym roku frekwencja była nieznacznie niższa w porównaniu do lat poprzednich , jednak poziom sportowy pozostał wysoki – poprawiono aż 28 rekordów Polski.

 

Stanisław Bońda zdobył złoty medal w konkurencji rzut granatem. Konrad Bońda wywalczył aż pięć medali – 2 złote (rzut granatem, speerorama), 1 srebrny (rzut ciężarkiem) oraz 2 brązowe (młot szkocki, shotorama).

Kolejne zawody już w najbliższych tygodniach, a kulminacją sezonu będą Mistrzostwa Polski Weteranów w Wielobojach (Toruń, 17 czerwca), Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce (Kraków, 1–2 lipca), Mistrzostwa Europy w Aarhus (27 lipca–6 sierpnia) oraz Mistrzostwa Świata w Rzutach Nietypowych w węgierskim Tata (18–20 sierpnia). Więcej o lekkoatletyce w wydaniu weterańskim można się dowiedzieć na stronie internetowej.

Chętni mogą dołączyć do wspólnych treningów i startów. Zgodnie ze statutem Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki weteranami są osoby już powyżej 35 roku życia. W zawodach weterańskich w sezonie halowym pojawił się nowy zawodnik z Brwinowa, startujący w sprincie. Osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z lekkoatletyką lub powrócić do królowej sportu, mogą kontaktować się z Konradem Bońdą pod adresem pzwlabrwinow@gmail.com

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd