II edycja Street Noise – dance

   • Miasto Białystok wsparło organizację eventu promującego kulturę hip hop
  • II edycja Street Noise popularyzuje również taniec w mieście
  • W klubie Gwint zmierzą się tancerze street dance z Polski i zagranicy 

Miasto Białystok wsparło organizację II edycji Street Noise eventu promującego kulturę hip hop i taniec w naszym mieście. W najbliższy weekend w klubie Gwint zmierzą się tancerze street dance z Polski i zagranicy.

W weekend 13–14 maja Białystok stanie się polską stolicą tańca ulicznego. W klubie Gwint odbędą się zawody taneczne Street Noise. Tancerze będę rywalizować w kategoriach Hip Hop, Bboying, All styles i Showcase. W jury znajdą się ikony polskiej sceny street dance: Temps, Fuli, Bartazz, Knopek, Dr Hefo i Thomaz. Za gramofonami zasiądą: Dj Vasquez, Dj Plash i Dj Zaju. Pula nagród dla najlepszych to łącznie 15 tys. zł.

 

Organizatorem Street Noise jest Do It Crew, przy wsparciu Stowarzyszenia Freeway i Portalu Tańczyć Każdy Może. Organizację tego wydarzenia wsparło Miasto Białystok, które jest głównym partnerem imprezy.

– Jak zawsze staramy się być obecni z logo Wschodzącego Białegostoku wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – W naszym mieście zmierzą się nie tylko tancerze z Polski, ale również z Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi i Holandii. Będzie to więc też doskonała okazja do promocji Białegostoku wśród zagranicznych gości.

 

Liczba zawodników, którzy zmierzą się w kategoriach 2 vs 2 Hip Hop i 3 vs 3 Bboying, to prawie 400 osób. Swoje uczestnictwo zgłosiły już ikony tańca z Polski i zagranicy.

W sobotę, 13 maja, od godz. 10.00 do 20.00 przewidziane są eliminacje. O godz. 22.30 planowany jest koncert Korpala. W niedzielę (w południe) pokazem sędziów rozpoczną się finały i potrwają do godz. 18.00.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd