IV edycja kraśnickiej imprezy sportowej

   • 27 sierpnia najlepsi triathloniści w Polsce będą rywalizować w Kraśniku
  • Zorganizowana zostanie impreza rangi międzynarodowej „Triathlon Kraśnik”
  • Odbędzie się ona na dwóch dystansach: sprincie i dystansie olimpijskim 

27 sierpnia najlepsi triathloniści w Polsce po raz czwarty będą rywalizować w imprezie rangi międzynarodowej – „Triathlon Kraśnik”. Wydarzenie to na stałe wpisało się w triathlonową mapę Polski, gwarantując wysoki poziom sportowy i organizacyjny.

Warto podkreślić, że strefa zmian podczas III Triathlon Kraśnik została oceniona jako najlepsza w Polsce w rankingu lepszytriathlon.pl. Ponadto TK to piąta Najlepsza Impreza Triathlonowa w 2016 r. Organizatorzy wytyczając trasę dbają zarówno o aspekt sportowy jak i turystyczny. Wysoka frekwencja, profesjonalna organizacja, zawodnicy z różnych zakątków kraju, setki kibiców nad Zalewem Kraśnickim i na trasie są tego wymiernym przykładem.

 

Triathlon Kraśnik odbędzie się na dwóch dystansach: sprincie (0,75 km pływanie, 20 km rower, 5 km bieg) i dystansie olimpijskim (1,5 km pływanie, 40 km rower, 10 km bieg). Triathlon rozpocznie się z plaży zlokalizowanej przy Zalewie Kraśnickim. Zawodnicy z dystansu sprint będą mieli do pokonania jedną pętlę, olimpijczycy – dwie.

Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportu będąca połączeniem pływania, jazdy na rowerze i biegu wymaga od uczestników ponadprzeciętnej wytrzymałości i wytrenowania. Na zawodach ważniejsza od zwycięstwa jest walka z własnymi słabościami i przełamywanie kolejnych barier możliwości swojego organizmu, co doskonale oddaje motto zawodów „Przegrywają, jedynie nieobecni”. W Triathlonie Kraśnik 2017, weźmie udział ponad 300 zawodników, a także ponad tysiąc odwiedzających miasteczko triathlonowe czy kibicujących na trasie.

Zapisów można dokonywać na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd