Miasto zgłosiło się do udziału w IX Tygodniu Sportu dla Wszystkich

   • Ostrów Wielkopolski zgłosił się do udziału w IX Tygodniu Sportu dla Wszystkich
  • Jest to jednocześnie XXIII Sportowy Turniej Miast i Gmin 2017
  • Planowanych jest ponad 80 przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych 

W roku 2017 już po raz dziewiąty od 26 maja do 1 czerwca jest organizowany Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego rozegrany zostanie XXIII Sportowy Turniej Miast i Gmin. Głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby obywateli naszego kraju, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie i nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

W tym roku hasłem przewodnim jest „Pamiętajmy o seniorach”. Istotnym celem jest wzmożenie motywacji do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin, z szczególnym uwzględnieniem osób należących do grupy wiekowej 50+.

 

Organizatorem Tygodnia Sportu dla Wszystkich jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach IX Tygodnia Sportu dla Wszystkich w czwartek, 1 czerwca w godz. 9.00–20.00 na boisku przy Gimnazjum nr 1 odbędzie się IV Ostrowski Test Coopera. W roku 2016 Ostrów Wielkopolski zajął wysokie czwarte miejsce w grupie V miast od 40 do 100 tysięcy mieszkańców.

Koordynatorem imprez organizowanych w Ostrowie Wielkopolskim w ramach IX Tygodnia Sportu dla Wszystkich jest Referat Sportu Urzędu Miejskiego. Łącznie w Ostrowie planowanych jest ponad 80 przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd