Pierwszy przystanek PGNiG Summer Superligi

   • W dniach 19–21 maja w centrum Wrocławia zagości piłka ręczna plażowa
  • Na placu Solnym zostanie przygotowane profesjonalne boisko
  • Na nim odbędą się eliminacje do turnieju finałowego mistrzostw Polski 

W dniach 19–21 maja w centrum Wrocławia zagości piłka ręczna plażowa. Na placu Solnym zostanie przygotowane profesjonalne boisko, na którym w ramach eliminacji do turnieju finałowego mistrzostw Polski rywalizować będą najlepsze drużyny w naszym kraju. Dużą atrakcją będzie losowanie grup na lipcowe The World Games 2017.

 

Turniej we Wrocławiu to pierwszy przystanek PGNiG Summer Superligi, czyli cyklu, który wyłoni Mistrzów Polski w piłce ręcznej plażowej. Na placu Solnym pojawią się zarówno obrońcy mistrzowskiego tytułu BHT Auto Forum Petra Płock, jak również, debiutująca na piasku, lokalna drużyna Politechniki Wrocławskiej. W kategorii kobiet rywalizacja będzie się toczyć m.in. pomiędzy zespołami z Piotrkowa Trybunalskiego, Warszawy, Poznania czy Kowalewa Pomorskiego.

Oprócz zmagań turniejowych kibice będą mogli zobaczyć dwa mecze pokazowe z udziałem polskiej kadry szczypiornistów. W piątek, 19 maja, o godz. 20.30 swoje umiejętności zaprezentują panie, a dzień później – również o godz. 20.30 – panowie.

 

W sobotę dojdzie też do losowania grup na TWG 2017. Reprezentanci kadry Polski kobiet i mężczyzn poznają zespoły, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w fazie grupowej podczas lipcowych igrzysk.

W piątek o godz. 9.00 startują warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 we Wrocławiu. W zajęciach bierze udział aż 300 osób. Do dyspozycji wrocławian będzie namiot sferyczny TWG 2017 oraz strefa relaksu.

 

Na placu Solnym stanie punk kasowy, gdzie będzie można kupić bilety na wydarzenia TWG 2017. Warto dodać, że bilety na lipcowy turniej piłki ręcznej plażowej są dostępne już od 7,50 zł. Przypomnijmy, bilety na igrzyska są do nabycia za pośrednictwem serwisu eBilet.pl, a także w punktach sprzedaży na terenie całego kraju. Pełna lista znajduje się na stronie internetowej. W ofercie są też karnety na wszystkie zawody danej dyscypliny. Uczniowie, studenci, rodziny wielodzietne i emeryci mogą liczyć na bilety zniżkowe.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd