Po ciężkiej walce Polacy zwyciężyli 54:36

   • Organizatorzy żużlowego meczu Polska – Rosja zagwarantowali znakomite widowisko
  • Choć Polacy byli faworytem spotkania, ekipa gości okazała się twardym przeciwnikiem
  • Walka na torze i wielkie emocje skończyły się szczęśliwie dla Biało-Czerwonych 

Tak, jak zapowiadali organizatorzy żużlowego meczu Polska – Rosja, było to znakomite widowisko z walką na torze i wielkimi emocjami. Choć to polskie „Orły” były faworytem spotkania, ekipa gości okazała się twardym przeciwnikiem. Ostatecznie Polacy zwyciężyli 54:36, a ostrowscy kibice mogli przekonać się, że współpraca firmy One Sport, TŻ Ostrovia i miasta potrafi zapewnić świetnie zorganizowane zawody ze znakomitą stawką zawodników i wspaniałą oprawą.

Choć rezultat spotkania może sugerować łatwą wygraną naszej kadry, nie oddaje faktycznej, trudnej walki na torze. Było sporo mijanek i brawurowych akcji. 12 punktów dla polskiej reprezentacji zdobył Bartosz Zmarzlik – najskuteczniejszy żużlowiec naszego zespołu. W drużynie rosyjskiej najwięcej punktów zdobył Grigorij Łaguta – 13.

– Tak, jak przewidywaliśmy, był to wieczór pełen emocji. Ostrowski tor okazał się szczęśliwy, a mecz zakończył się zwycięstwem naszej reprezentacji. Jestem pod wrażeniem brawurowo jeżdżących zawodników i znakomitej walki na torze. Środowy wieczór z pewnością pozostanie na długo w mojej pamięci – mówiła po meczu Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Kibice, których spora ilość zebrała się na ostrowskim Stadionie Miejskim, mogli być zadowoleni z poziomu sportowego zawodów, jak i ich przygotowania organizacyjnego. Jak przypominał po meczu Karol Lejman z firmy One Sport, było to już trzecie przedsięwzięcie organizowane przez tę firmę w Ostrowie Wielkopolskim. Podkreślał także wzorową współpracę z miastem. Po raz pierwszy, w organizację zawodów toruńskiej firmy włączyło się Towarzystwo Żużlowe Ostrovia. Wydaje się, że ostrowscy kibice mogą liczyć na organizację kolejnych, równie emocjonujących zawodów na torze Stadionu Miejskiego również w przyszłym roku.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd