Trening biegowy połączony z biegiem na orientację

   • Prezydent Świdnicy zaprasza mieszkańców na trening biegowy z biegiem na orientację
  • Odbędzie się on 9 kwietnia na terenie Parku Młodzieżowego
  • Został on zagospodarowany w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” 

W niedzielę, 9 kwietnia, prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska zaprasza wszystkich mieszkańców na trening biegowy połączony z biegiem na orientację.

Świdnicka Grupa Biegowa przeprowadzi o godz. 9.00 lekki trening biegowy na dystansie ok. 8 km. Start z parkingu przed Urzędem Stanu Cywilnego (ul. Armii Krajowej 47).

 

Po treningu biegacze dotrą do Parku Młodzieżowego, gdzie o godz. 10.00 rozpocznie się bieg na orientację. Będzie on polegał na odnalezieniu w jak najkrótszym czasie zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. W międzyczasie będzie można wspólnie usmażyć kiełbaski na ognisku przygotowanym przez świdnickich harcerzy.

Teren Parku Młodzieżowego został w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” zagospodarowany dwunastoma stałymi punktami kontrolnymi, z których korzystać można przez cały rok. Na portalu internetowym znajdują się mapy z trzema wariantami tras biegu na orientację, które można wydrukować lub pobrać w wersji elektronicznej. Start zlokalizowany jest obok skweru, przy tablicy informacyjnej, z której można za pomocą QR kodów pobrać mapy lub aplikację MOBO na smartfona, gdzie przebytą trasę potwierdzamy zdjęciami QR kodów przy każdym punkcie.

 

Bieg na orientację jest jedną z dyscyplin, która będzie rozgrywana podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 roku odbędą się zarówno we Wrocławiu, jak również w Świdnicy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i skierowany nie tylko do biegaczy, ale wszystkich mieszkańców – tych dużych i tych mniejszych. Zapisy na zawody prowadzone będą bezpośrednio na starcie. Bieg na orientację zorganizuje Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej na ultra nowoczesnym sprzęcie elektronicznym (system SI) weryfikującym przebiegnięcie trasy i czas.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd