Polska tenisistka w dwóch setach pokonała Elise Mertens

   • Radwańska wywiązała się z roli faworytki
  • Mertens tylko chwilami nawiązywała wyrównaną walkę
  • Następną rywalką Polki będzie Amerykanka 

Agnieszka Radwańska, na turnieju rozgrywanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozstawiona z czwórką, w pierwszej rundzie grać nie musiała. Natomiast Elise Mertens przed pojedynkiem z Polką pokonała Cwetanę Pironkową z Bułgarii.

Dubajski mecz był pierwszym spotkaniem Radwańskiej i Mertens. 21-letnia Belgijka, w rankingu WTA zajmująca osiemdziesiątą pozycję, nie mogła być uznawana za faworytkę. Przebieg pojedynku potwierdził różnicę w poziomie umiejętności dwóch tenisistek.

Początek pierwszego seta był co prawda wyrównany, jednak Agnieszka Radwańska w końcu przejęła kontrolę na korcie i po kolejnym przełamaniu wyszła na prowadzenie 4:2. Elise Mertens popisała się potem kilkoma udanymi zagraniami, a po asie serwisowym doprowadziła do wyniku 4:3, ale później punktowała już tylko Polka. Skończyło się na 6:3 dla Radwańskiej.

Druga odsłona meczu wyglądała podobnie. Najpierw wyrównana gra i obustronne przełamania, a potem już dominacja polskiej tenisistki i pewne zwycięstwo 6:2. Mecz trwał niewiele ponad godzinę.

W trzeciej rundzie Agnieszka Radwańska zmierzy się z Catherine Belli. Z siedemdziesiątą w rankingu Amerykanką nasza reprezentantka również zagra po raz pierwszy.