8. występ Polki WTA Finals

Agnieszka Radwańska, która jest obecnie trzecia w światowym rankingu tenisistek, dzięki świetnym występom w zawodach w Pekinie zapewniła sobie miejsce w turnieju WTA Finals w Singapurze. Awans Polki potwierdzili organizatorzy imprezy po porażce w 2. rundzie Słowaczki Dominiki Cibulkovej z Francuzką Alize Cornet.

Na czwartek zaplanowano mecz Radwańska – Wozniacki, jednak jego wynik nie będzie już miał znaczenia dla naszej tenisistki. Ona sama nie bagatelizuje jednak spotkania.

– Moje pojedynki z Karoliną należą do najtrudniejszych, najdłuższych i najbardziej wyczerpujących w całym cyklu. Niczego "gorszego" nie potrafię sobie wyobrazić. Serena strzela na jedno czy dwa uderzenia, a w naszym układzie liczy się zupełnie co innego. Tu zawsze jest mnóstwo harówki, świetnej defensywy i biegania. Obie mamy taki styl. Tego typu mecze czuje się potem w kościach – komentowała niedawno Radwańska.

Finał w Singapurze będzie rozgrywany w dniach od 23 do 30 października. Już wiadomo, że będzie można w nim podziwiać Serenę Williams (USA), Karolinę Pliskovą (Czechy), Angelique Kerber (Niemcy) oraz Simonę Halep (Rumunia). Oprócz ośmiu najlepszych singlistek w tym sezonie zmierzy się również osiem debli, które okażą się liderami rankingu. Na WTA Finals Agnieszkę Radwańską zobaczymy po raz ósmy.