Były reprezentant Polski w piłce nożnej miał 57 lat

   • 202 występy w Pogoni Szczecin
  • 37 razy w polskiej kadrze
  • Śmierć z powodu problemów z sercem 

Urodzony w Skrwilnie sportowiec jako junior grał w Wiśle Płock, a potem w Stoczniowcu Gdańsk. Mając 20 lat przeniósł się na trzy sezony do Zawiszy Bydgoszcz. Później trafił do Pogoni Szczecin, gdzie grał do roku 1989, stając się jedną z legend tego klubu.

W Pogoni rozegrał 202 oficjalne mecze (181 ligowe i 21 w Pucharze Polski), w tym czasie występował w reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach wybiegał na murawę 37 razy, z czego czterokrotnie na meksykańskim mundialu w roku 1986. Był jedną z pierwszoplanowych postaci tamtej drużyny.

– Marek mógł grać zarówno w obronie, jak i w pomocy – wspomina inny były zawodnik Pogoni, Henryk Wawrowski. – To był bardzo dobry piłkarz, nieustępliwy, twardy.

Ze Szczecina przeniósł się do ligi austriackiej, ale tam nie błyszczał już jak w naszej ekstraklasie. Ostatecznie piłkarskie buty zawiesił na kołu w roku 1995. Do Polski już nie wrócił, został w Austrii.

– Kilka tygodni temu Marek miał operację serca – opowiada Adam Kensy, także kolega Marka Ostrowskiego z Pogoni Szczecin. – Wydawało się, że ze zdrowiem jest lepiej, niedawno opuścił szpital. Niestety, jego żona Hanna przekazała nam wiadomość o śmierci.

Reprezentant Polski zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek.