Menadżer zwolniony tuż przed meczem z Orłem Łódź

Zarząd Eko-Dir Włókniarz  poinformował, że po konsultacji ze sponsorem tytularnym Michał Finfa zostaje zwolniony z funkcji menadżera drużyny. Za sprawy sportowe odpowiada teraz wyłącznie trener Józef Kafel.

Finfa w częstochowskim klubie żużlowym pracował od września ubiegłego roku. Choć po słabych występach Włókniarza na początku sezonu kibice domagali się wyrzucenia go z pracy, w obronie menadżera stawał zawsze prezes Michał Świącik. Tym razem stało się inaczej.

– Decyzja ta spada na mnie bardzo szybko i nie ukrywam, że jest zaskoczeniem –  powiedział Michał Finfa w rozmowie z Wirtualną Polską. – Na pewno nie zaważył tutaj aspekt sportowy, bo w ostatnim czasie zespół Włókniarza dość dobrze radził sobie w rozgrywkach. Tę kwestię należy wykluczyć. Zdecydowały inne względy, których nie chciałbym komentować w mediach.

Eko-Dir Włókniarz walczy o drugie miejsce w Nice Polskiej Lidze Żużlowej, by móc pojechać w finale rozgrywek i walczyć o powrót do Ekstraligi. W niedzielę częstochowskim żużlowców czeka trudny mecz z Orłem Łódź, który w tabeli zajmuje pierwsze miejsce.