Społem Kielce vs. Zaksa Kędzięrzyn Koźle

 

Społem Kielce i Zaksa Kędzięrzyn Koźle – drużyny grające w siatkarskiej PlusLidze – rozegrały w sobotę mecz pokazowy w Skarżysku-Kamiennej. Hala sportowa wypełniła się kibicami. Mecz był jednym z wydarzeń towarzyszących II Międzynarodowemu Forum Inwestycyjnemu, które trwało w naszym mieście w piątek i sobotę (1 i 2 września).

Mecz rozpoczął się o godzinie 16.00, jednak już kilkadziesiąt minut wcześniej na hali pojawiali się pierwsi kibice. Wydarzenie przyciągnęło wielu skarżyszczan. Mecz obejrzeli również goście z miasta partnerskiego Żmerynka na Ukrainie, którzy w miniony weekend gościli w naszym mieście. Towarzyszył im Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

Mecz rozpoczął prezydent miasta, Konrad Krönig, który przywitał obie drużyny i kibiców. Mecz sparingowy dostarczył spodziewanych, sportowych emocji. W spotkaniu lepsza okazała się drużyna ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Mistrz Polski w sezonie 2016/2017 oraz zdobywca Pucharu Polski 2017. Prezydent Konrad Krönig podkreślił, iż goszczenie obu siatkarskich drużyn to dla naszego miasta wielki zaszczyt.

Obie drużyny po zakończonym spotkaniu otrzymały z rąk Krzysztofa Myszki, zastępcy prezydenta Skarżyska, pamiątkowe statuetki z podziękowaniami.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd