Kolor, który ma znaczenie

 

6 lipca na Przystani Wodnej na Rzece Wiśle im. Jerzego Bojańczyka nastąpiło oficjalne przekazanie łodzi wioślarskiej na potrzeby Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. WTW wzbogaciło się tym samym o łódź wioślarską jedynkę firmy Filippi, która została zakupiona przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w czerwcu.

W przekazaniu łodzi udział wzięli: prezydent Marek Wojtkowski, zastępca prezydenta Barbara Moraczewska, dyrektor OSiR Andrzej Walczak, prezes WTW Kazimierz Sikorski oraz trener Krzysztof Gabryelewicz.

– Każdy kolejny sukces kadrowiczów Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego cieszy i jest powodem do dumy. Mam nadzieję, że łódź, która uzupełni wyposażenie klubu, będzie bardzo dobrze służyła obecnym i przyszłym mistrzowskim zawodnikom oraz trenerom – mówi prezydent Marek Wojtkowski.

 

W bieżącym sezonie 2017 kadra Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego liczy 23 zawodników, a najlepszym wioślarzem włocławskiego klubu jest Fabian Barański, brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów 2017. Obecnie zawodnik przebywa na zgrupowaniu przygotowawczym do Mistrzostw Świata.

Co ciekawe, w wioślarstwie przynależność klubową zawodnika można łatwo rozpoznać po kolorze pióra wioseł. Każdy klub maluje wiosła w charakterystyczne dla siebie barwy. Zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego mają pióra wioseł koloru niebieskiego, z namalowanymi na nich pod kątem, dwoma równoległymi czerwonymi pasami. Stroje sportowe zawodników również nawiązują do barw klubowych.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd