Wiele polskich gabinetów stomatologicznych ma już ofertę zbliżoną do tych zagranicznych. Dzięki nowoczesnym technologiom można w nich wykonać wiele usług, które poprawią ewentualne wady zgryzu i wybielą lub wyrównają nasze zęby, tak, aby wyglądały jak u gwiazd filmowych. Do wyboru mamy wiele metod. Oto najpopularniejsze z nich!

Wybielanie metodą Beyond

Wybielanie może wykonać prawie każdy, jedyne przeciwwskazania dotyczą zębów nadwrażliwych – taki rodzaj uzębienia powoduje bowiem najczęściej uczucie dyskomfortu podczas wybielania. Dodatkowo, by poddać zęby wybielaniu, trzeba najpierw zaleczyć ubytki.

Sam proces wybielania jest prosty i krótki – trwa ok. 45 minut i polega na pokryciu powierzchni zębów żelem utleniającym przebarwienia, który aktywuje się tzw. „zimnym światłem”. Efekty są widoczne natychmiast, utrzymują się około roku – w zależności od rodzaju spożywanych pokarmów oraz tego, jak dbamy o zęby. Ważne jest, aby bezpośrednio po zabiegu i w ciągu następnych kilku dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść pokarmów, które powodują przebarwienia. Zalicza się do nich choćby buraczki, barszcz czerwony lub czerwone wino. Wybielanie to nie zmienia koloru zębów, usuwa jedynie nieestetyczne przebarwienia.

Bonding

Bonding to tańsza alternatywa dla licówek. Przody zębów są szlifowane i zamiast licówek nakłada się na nie żywicę kompozytową, która po wyrównaniu i wygładzeniu wyrównuje wszelkie przebarwienia i nierówności.

Konturowanie zęba

Konturowanie pomaga osobom, które mają zbyt długie zęby. Sam zabieg wykonuje się bez konieczności znieczulenia, wiertłami diamentowymi. Dentysta uzyskuje nowy kształt zęba spiłowując go i wyrównując krążkami ściernymi.

Szyna Clear Alinger

Szyna to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej metod prostowania zębów aparatami stałymi. Przygotowywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Protetyk najpierw oblicza ilość nakładek, które będą potrzebne do osiągnięcia oczekiwanego efektu, po czym przygotowuje kolejne szyny, zaczynając od miękkiej, średniej aż do twardej. Nakładki wymienia się co 7 dni. Są one niewidoczne, a ich noszenie nie jest uciążliwe.

Czas noszenia zależy od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, prostowanie na pewno zębów jest kilkakrotnie szybsze niż w przypadku użycia standardowych aparatów. Szyny nie zawierają metalowych elementów, dlatego nie powodują podrażnień i ewentualnych uszkodzeń płytki nazębnej. Podczas jedzenia można je zdjąć, a po jego skończeniu – założyć ponownie. Minimalny czas noszenia w ciągu dnia to 20 godzin.

Niezależnie od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć – nieskazitelne zęby to klucz do powalającego wizerunku. Osiągnięcie idealnego uśmiechu jest już w zasięgu twojej ręki! Odważysz się spróbować i znaleźć sposób najlepszy dla Ciebie?