Nie można zaprzeczyć temu, że rozwój technologii przyniósł nam niezliczone korzyści. Właściwie w każdej dziedzinie życia możemy liczyć na aplikacje i narzędzia, które wesprą nasze działania w sposób, jakiego niedawno nie moglibyśmy sobie nawet wyobrazić. Czy jednak nowoczesność pozwala również na optymalizację czasu?

Żyjemy w coraz szybszej rzeczywistości, a czasu przecież nie da się już dogonić. Setki spraw powodują, że bez przerwy brakuje nam kolejnych chwil na dokończenie czy wykonanie zadania. Czy można coś z tym zrobić? W odpowiedzi na to pytanie przedstawiamy 15 najlepszych – a dzięki temu także najpopularniejszych – narzędzi do zarządzania czasem.

Rescue Time

Jeśli masz wątpliwości, czy dobrze zarządzasz swoim czasem, skorzystaj z tej aplikacji. Będzie ona wysyłać ci raporty tygodniowe, aby pokazać złodziei czasu. Możesz być w szoku, gdy odkryjesz, ile czasu tracisz.

infoplanet technologia i medycyna oszczedzaj czas 1 rescue time

Remember The Milk

Jeśli pracujesz z wieloma różnymi urządzeniami, to narzędzie jest dla ciebie. Ta wspaniała bezpłatna aplikacja jest kompatybilna z telefonem, komputerem, pocztą i wieloma programami. Pozwala na łatwe zarządzanie zadaniami i przypomina o nich, gdziekolwiek jesteś.

infoplanet technologia i medycyna oszczedzaj czas 2-remember-the-milk

Dropbox

Jest wiele aplikacji, które pozwalają na wysyłanie plików z twojego komputera na inne urządzenia, ale Dropbox jest darmowy i prostszy w użyciu niż inne aplikacje. Wypróbuj, aby się przekonać.

infoplanet technologia i medycyna oszczedzaj czas 3-dropbox

Evernote

To bezpłatne narzędzie pozwala na przechowywanie wszystkich pomysłów, myśli i obrazów na wiele różnych sposobów – głosu, notatek lub zdjęć. Można na nim nawet nagrywać spotkania, wywiady i przemówienia, tworzyć listy, dodawać załączniki i dzielić się tym wszystkim z przyjaciółmi.

infoplanet technologia i medycyna oszczedzaj czas 4a-evernote

Focus booster

Aplikacja jest oparta na zasadach Techniki Pomodoro i stanowi rozwiązanie dla osób, które odwlekają wykonywanie zadań i czują się nimi przytłoczone. Została ona zaprojektowana w celu zwiększenia usunięcia wszelkich obaw, które się z czasem pojawiają.

infoplanet technologia i medycyna oszczedzaj czas 5a-focus-booster

Focus at will

Ta niezwykła aplikacja to kombinacja neurologii i muzyki. Wszystko po to, by zwiększyć twoją produktywność. Możliwe jest polepszenie koncentracji i uwagi nawet o 400%. To rozwiązanie idealne dla tych, którym trudno skupić się podczas wykonywania zadań.

infoplanet technologia i medycyna oszczedzaj czas 6-focuswill

Nie musisz korzystać ze wszystkich zestawionych przez nas narzędzi. Wybierz z nich te, które są najbardziej potrzebne i zwiększ swoją produktywność dwu- lub nawet trzykrotnie. Przekonasz się, jak wiele czasu dotąd traciłeś rozpraszając się i tracąc energię na zbędne działania.