W dzisiejszych czasach przed sportowcami i pasjonatami ruchu otwierają się różne możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii do monitorowania swoich postępów i stymulowania poprawy kondycji fizycznej. Mogą one zastąpić wskazówki trenera lub zostać wykorzystane w charakterze osobistego kontrolera, który będzie wyłącznie dostarczał informacje na temat treningu rzeczywistemu instruktorowi.

 

Czujniki, które będą zbierały niezbędne dane, można umieścić na całym ciele. Będą one wówczas badały najróżniejsze czynności organizmu – począwszy od poziomu tlenu docierającego do mięśni po symetrię pracy stóp. Ich rozmieszczenie, ilości i rodzaj zależny jest od stopnia zaawansowania. Same urządzenia są jednak przydatne zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych zawodników. To swoisty przełom, ponieważ dotychczas tego typu dane były zbierane jedynie w laboratoriach i klinikach w czasie drogich i niekończących się sesji.

Zaciekawiony? Przeczytaj, jakie nowoczesne urządzenia pozwolą Ci kontrolować ruch twojego ciała w telefonie lepiej niż cały zespół trenerów i badaczy.

Czytaj dalej