Canary – inteligentny system bezpieczeństwa

W przeszłości czujniki ruchu były najbardziej skomplikowanymi urządzeniami, które chroniły nasze domy przed włamaniem. Dzisiaj monitoring domu jest bardziej zaawansowany. Inteligentny system bezpieczeństwa – na przykład Canary – łączy funkcje wideo, audio, detekcję ruchu, noktowizora (możliwość widzenia w nocy) i alarmu dźwiękowego. To samo urządzenie bada jakość powietrza, temperaturę i wilgotność. Oczywiście można nim sterować za pomocą telefonu.

Zwiększeniu bezpieczeństwa służy również Piper, który dodatkowo monitoruje dom. Dzięki głośnikom zamontowanym w całym mieszkaniu można będąc w domu bez problemu rozmawiać ze sobą nawet z dużych odległości.

Systemy te przesuwają granice kontroli nad własnym mieszkaniem oraz zupełnie Cię uniezależniają od przebywania w konkretnej przestrzeni. Gdziekolwiek jesteś, możesz kontrolować bezpieczeństwo w swoim domu.

Samsung – centrum zarządzania

Często aplikacje do zarządzania domem mają postać kompleksowych systemów. Na przykład Centrum Zarządzania Samsung pozwala na sterowanie wieloma urządzeniami. Za jego pomocą można kontrolować oświetlenie, wtyczki, termostaty, monitoring, głośniki i zamki. Dodatkowo system można skonfigurować z telefonem w taki sposób, aby zaspokajać twoje indywidualne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa w domu. Zaledwie kilka urządzeń elektronicznych nie nadaje się do włączenia do tego typu systemów, najpopularniejsze z nich to: Logitech's Harmony oraz Lutron Smart Bridge.

Kolibree – inteligentna szczoteczka do zębów

Oczywiście Internet Przedmiotów to nie tylko duże systemy zarządzania. Dobrym przykładem jest inteligentna szczoteczka do zębów Kolibree. Szczoteczka, łącząc się z Twoim smartfonem, pokazuje dobre nawyki dbania o higienę jamy ustnej. System przekształca Twoje mycie zębów w grę. Dostępny jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Osiągnięcia użytkownika na bieżąco są zapisywane w telefonie. Kolibree nie przekazuje jeszcze danych do gabinetu dentystycznego, ale to tylko kwestia czasu.

Petnet – inteligentny dozownik dla zwierząt

Dlaczego ludzie mieliby jako jedyni czerpać korzyści z inteligentnych przedmiotów? Petnet pokazuje, że nowe technologie rozwiązują również problemy czworonogów. Nowoczesny podajnik do karmy ma wiele funkcji: pomaga wybrać najlepszy rodzaj jedzenia dla Twojego zwierzaka, ustala, jak dużo powinien zjeść, a nawet podaje jedzenie, gdy nie ma Cię w domu. Kontrolujesz podajnik poprzez smartfona i monitor nawet wtedy, gdy jesteś daleko.

Czytaj dalej