Top Brewer – twój domowy barman

Czy kiedykolwiek marzyłeś, że po powrocie do domu będzie tam na Ciebie czekał Twój ulubiony napój? Teraz to możliwe! Z Top Brewer możesz na odległość przygotować dowolny rodzaj picia. Wybierasz jedynie napój, którego chcesz skosztować – czekolada, latte, mokka, woda gazowana – i przyciskasz klawisz „Start”. To wszystko co musisz zrobić. Top Brewer przygotuje Twoją ulubioną kawę w 15 sekund. Jeśli jesteś amatorem inteligentnych rozwiązań, zacznij oszczędzać już teraz, ponieważ Top Brewer będzie kosztował powyżej 10 tys. dolarów.

Health Patch – osobisty lekarz

Większość omówionych do tej pory inteligentnych przedmiotów da się zastąpić konwencjonalnymi rozwiązaniami. Możesz używać standardowych wtyczek, osobiście włączać i wyłączać system alarmowy, a Twojego zwierzaka nakarmi sąsiad. Ale to, o czym teraz napiszemy, jest czymś więcej niż urządzeniem ułatwiającym Ci życie. Używa się go w opiece nad pacjentem, aby nadzorować szereg funkcji organizmu. Health Patch może monitorować ECG, pracę serca, funkcje oddechowe, temperaturę ciała, pozycję i wiele innych. Dane te będą wskazówką dla lekarza jeszcze przed wystąpieniem pełnych objawów choroby lub w jej wczesnym stadium, a jak wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Lively – system wczesnego ostrzegania

Podobnie jak Health Patch, Lively pomaga ludziom z problemami medycznymi. System centralny łączy się ze smartwatchem, który może informować opiekunów, że pacjent potrzebuje pomocy lub natychmiastowo wezwać specjalistyczną pomoc. Sensory rozmieszczone wokół domu monitorują również ruch, potrzeby medyczne, wysyłają przypomnienia dotyczące posiłków lub konieczności podjęcia aktywności fizycznej. Android przekazuje sygnały nawet wówczas, gdy urządzenie jest poza centralą. Systemy takie głównie mają na celu pomoc osobom starszym, aby zamiast przeprowadzać się do specjalistycznych placówek, mogły jak najdłużej mieszkać w swoich domach.

Automatyczne monitorowanie samochodów

Dotychczas przedstawiliśmy inteligentne przedmioty, które mogły pracować w Twoim domu lub w jego pobliżu. Ale są również takie, które pracują poza nim. Na przykład aplikacja w postaci karty umieszczonej w samochodzie może śledzić jego ruch oraz wiele innych funkcji. Zakres prezentowanych danych jest duży: pokonane kilometry, liczba przejechanych godzin, koszty paliwa, wydajność czy lokalizacja samochodu. Dane te umożliwiają efektywniejsze zarządzanie jazdą. Wiele flot samochodowych zostało już wyposażonych w tego typu systemy.

Czytaj dalej