Jak przekonuje Mohamed Redha Abdulla, założyciel „Deals on Wheels”, rynek supersamochodów w Dubaju rozwija się dynamicznie. Emiraty Arabskie to miejsce, w którym można się pochwalić samochodem, ponieważ tam dla zamożnych ludzi posiadanie sportowego i luksusowego pojazdu jest częścią stylu życia.

infoplanet technologia luksusowe samochody buggati

Petrodolary i wielki dochód, z którego korzystają elity lokalne i zagraniczne Dubaju skutkują wysoką koncentracją luksusowych pojazdów na ulicach miasta. Ludzie chcą najnowszych modeli, bez względu na to, kiedy pojawiają się one na światowych rynkach. Te pragnienia dostrzegli Nasrullah Chaudhry i Faiyaz Chand, którzy w 2015 roku założyli w Emiratach Arabskich salon samochodowy „We Cash Any Car”.

– Widzieliśmy, że tutaj przeciętnie ludzie są w posiadaniu samochodu przez mniej niż 2 i pół roku, podczas gdy na bardziej dojrzałych rynkach europejskich czas ten jest prawie 2 razy dłuższy. Klienci nudzą się z nawet samochodami, które mają zaledwie 50 przejechanych kilometrów. Niedawno sprzedaliśmy jednego z 500 powstałych Bugatti Chiron za około 3,84 mln dolarów – wyjaśnia Chaudhry.

infoplanet technologia luksusowe samochody ferrari

Dubizzle, strona internetowa z ogłoszeniami o tematyce związanej z samochodami, poinformowała, że w zeszłym roku za jej pomocą wymieniono 1299 samochodów wycenionych na ponad milion dirhamów (272 tys. dolarów). Rynek używanych towarów w Dubaju jest zalany pojazdami – tymi, które są stosunkowo powszechne, ale niezwykle rzadkimi. Kluczowymi markami w salonach wystawowych są Lamborghini, Bentleys, McLarens i Porsches, ale Deals on Wheels ma również u siebie dwa coupe Ferrari. Wyprodukowano tylko 500 takich pojazdów, co wyjaśnia ich cenę – 2,7 mln dolarów.

Ze względu na rzadkość, Chiron i LaFerrari zyskały na wartości, jednak nie dotyczy to większości luksusowych pojazdów. Wzmożony handel powoduje, że ceny spadły, a amortyzacja jest znacznie wyższa niż gdziekolwiek indziej na świecie. Ludzie desperacko chcą sprzedawać swoje samochody, więc sprzedają je taniej. Ta nadpodaż jest jednak korzystna dla kupujących.

Źródło: CNN

kup artykuly platne