Zawrotne tempo życia powoduje, że mimo używania licznych urządzeń, które ułatwiają nam funkcjonowanie, czasu mamy ciągle za mało. Aby wykonać jak najwięcej zadań, staramy się robić kilka rzeczy jednocześnie. Zjawisko to nosi nazwę multitasking. Pojęcie to oznacza wielozadaniowość lub inaczej wysoką efektywność.

Badania wykazują, że w różnorodny sposób staramy się uczynić nasze życie łatwiejszym. 43% Polaków wyznacza sobie priorytety, 39% wcześniej wstaje, coraz popularniejsze stają się również zakupy na telefon, szczególnie w dużych miastach.

 

Wielozadaniowość

Jest jednakże jeszcze inna możliwość oszczędzenia czasu. Całkiem duża grupa badanych robi kilka rzeczy w jednym czasie. Jakie czynności można pogodzić? Okazuje się, że jest ich wiele. W trakcie oglądania telewizji można np. sprawdzić pocztę na komputerze, zrobić zamówienie przez internet czy opłacić rachunki. Całkiem ciekawą odmianą multitaskingu jest np. wykonywanie drobnych prac domowych, typu wycieranie kurzu, podczas rozmowy telefonicznej.

Nowoczesne technologie „uwalniają” coraz więcej czasu, ale ponieważ i tego jest za mało, nasza kreatywność pozwala na znalezienie go jeszcze w innych formach, co powoduje, że możemy wygospodarować dodatkowy czas dla najbliższych.