Sen niezaprzeczalnie jest jedną z podstawowych potrzeb naszego organizmu. Niestety, wielu z nas zasypianie nie przychodzi z łatwością, wręcz przeciwnie – często, nawet po długim, męczącym dniu, przewracamy się z boku na bok, nie mogąc zmrużyć oczu. Niektórzy sięgają wówczas po leki nasenne, inni – korzystają z dobrodziejstw nowoczesnych technologii.

Czy w dłuższej perspektywie są one dla nas korzystne? Czy nie zaburzą naszego rytmu snu i nie pogłębią problemu? Na to pytanie nie znamy jeszcze odpowiedzi. Z całą pewnością warto jednak uważnie im się przyjrzeć i zdecydować, czy chcemy przekonać się o ich działaniu osobiście. Oto 5 technologicznych nowinek, które być może zasługują na przetestowanie.

Aplikacja Sleep Cycle

Aplikacja, która monitoruje nasz sen, może rzucić nowe światło na problem naszej bezsenności. Dzięki niej dowiemy się, jak długo trwa nasza faza snu głębokiego, w której nasz organizm regeneruje się najbardziej. Dodatkową funkcją aplikacji jest możliwość nagrania tych momentów, w których chrapiemy. Oczywiście nie po to, by zawstydzić użytkownika, a po to, by sprawdzić, czy nie cierpimy z powodu problemów zdrowotnych – chrapanie może być jednym z ich objawów!

Terapeutyczna maska Sound Oasis Glo2Sleep

Działanie relaksujące tej maski zdaje się być porównywalne do czytania jej instrukcji obsługi. Jej wypróbowanie polecamy tym, którzy nie zawahają się, by wykorzystać każdą możliwość walki z bezsennością. Nieestetyczna, uciskająca twarz maska, wymusza skupienie wzroku na umieszczonym w niej, świetlnym punkcie. Ma to sprzyjać wyciszeniu i relaksowi. Niewykluczone, że znajdą się osoby, którym to rozwiązanie rzeczywiście pomoże, my raczej nie chcielibyśmy spróbować!

Poduszka Zeeq Smart Pillow

Ta poduszka to prawdziwy, funkcjonalny kombajn! Dzięki funkcji wibracji przestaniemy chrapać, a regulacja temperatury sprawi, że chłód nie wybudzi nas ze snu. Poduszka ukoi nas, nie budząc śpiącej obok osoby, zaś jej delikatna powłoka przywoła najmilsze nam wspomnienia. Uwaga: jej cena może powodować bezsenność!

Magnetosfera


To nowoczesne rozwiązanie, które wykorzystuje rezonans do zmiany magnetosfery wokół naszego ciała. Dodatkowo uspokaja nas i redukuje nagromadzony w ciągu dnia stres. Wykorzystywany jest do relaksacji organizmu i walki z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi. Zdaje się być dobrym i skutecznym sposobem walki z bezsennością.