16 marca Samsung wprowadził na rynek Galaxy S9 i S9+ – nowe flagowe telefony z systemem Android. Smartfony są dostępne u wszystkich czterech głównych amerykańskich oparatorów: AT&T, Sprint, T-Mobile i Verizon. Jak wypada porównanie S9 i S9+ z najlepszymi rywalami, takimi jak iPhone X, iPhone 8 i 8 Plus i Pixel 2? Przekonajcie się!

Rozmiar

Ekran Galaxy S9 ma wyświetlacz wielkości 5,8 cala – taki sam, jak iPhone X, i znacznie większy niż iPhone 8 (4,7 cala) i Pixel 2 (5 cali). S9+ ma 6,2-calowy ekran, porównywalny z Pixel 2 XL (6 cali) i większy niż 5,5-calowy wyświetlacz na iPhonie 8 Plus.

Ekran zajmuje większość przestrzeni na urządzeniu i pozostaje podobny do rozmiarów konkurencyjnych urządzeń.

Aparat fotograficzny

Mimo, że S9 jest porównywalny do iPhone'a X w designie, specyfikacja jego aparatu jest ściślej powiązane z iPhonem 8. Wyposażony jest w 12-megapikselowe urządzenie tylny z optyczną stabilizacją obrazu i 8-krotnym zbliżeniem cyfrowym. Dodatkowo zapewnia funkcje Motion Photo i rozszerzoną emulację rzeczywistości.

S9+ ma podwójny system kamer z szerokokątnym i teleobiektywem, podobny do iPhone'a 8 plus i X. Według DxOMarku, który przekłada funkcje lustrzanek i kamer na smartfony, S9+ otrzymuje 99 punktów, wyprzedzając Pixel 2 (98) i iPhone X (97).

Żywotność baterii

Samsung twierdzi, że S9 będzie oferować do 14 godzin pracy na baterii, jeśli korzystasz z Internetu przez Wi-Fi, lub do 16 godzin odtwarzania video. W przypadku S9+ można oglądać wideo do 18 godzin i surfować po Internecie do 15 godzin. To lepiej o mniej więcej godzinę lub dwie w porównaniu do wszystkich modeli iPhone'a.

Google nie podaje szczegółowych informacji na temat żywotności baterii w przypadku modeli Pixel 2, z wyjątkiem 7 godzin pracy po 15 minutach ładowania. Zarówno Samsung, jak i Apple, oferują bezprzewodowe ładowanie i szybkie ładowanie, podczas gdy Google oferuje tylko przewodowe ładowanie.

System operacyjny

Modele Pixel i Galaxy S9 działają na systemie Android 8.0 – najnowszej wersji mobilnego oprogramowania operacyjnego Google. Pixel zapewnia najbardziej zbliżoną cechę do czystego systemu Google Android, podczas gdy Samsung zadziwia własnymi funkcjami, takimi jak asystent głosowy Bixby i Samsung Pay. IPhone działa na iOS 11.

Cena

Jeśli chcesz mieć świetny smartfon, a posiadasz ograniczony budżet, Pixel 2 jest najtańszy (ceny od 649 USD), następnie jest zaś iPhone 8 o wartości 699 USD. Galaxy S9 znajduje się pośrodku, zaczynając od 720 USD, podczas gdy S9+ zaczyna się od 840 USD, drożej niż iPhone 8 Plus. IPhone X otrzymuje nagrodę za najwyższą cenę – na poziomie 999 USD.

Bez względu na plusy i minusy, wybór smartfona jest osobistym wyborem. Chcesz zaoszczędzić pieniądze? Czy często korzystasz z telefonu do surfowania po Internecie, oglądania filmów lub grania? Czy jesteś zagorzałym fanem iOS? A może nie możesz żyć bez Androida? Twój wybór, jakość omówionych telefonów jest tak wysoka, że nie możesz wybrać źle.