Wszyscy czujemy magię nadchodzącego roku. Czy możemy spędzić chwile z przyjaciółmi i rodziną, aby rąk nie zajmowały nam telefony i inna elektronika, bez której właściwie nie bardzo potrafimy się już obejść? Jeśli od lat nie próbowałeś być offline, a chciałbyś spróbować, oto kilka rad, które mogą spowodować, że uda ci się spędzić noworoczne dni bez zakłóceń z zewnątrz.

Krok 1: Zrekrutuj sojuszników

infoplanet technologia nowy rok bez telefonu 1 krok

Twoim sojusznikiem może być w zasadzie każdy, kto myśli podobnie, poczuje potrzebę złapania oddechu i bycia offline. Zacznij od rozmowy z najbliższą rodziną, współlokatorami lub przyjaciółmi o tym, co chciałbyś wypróbować, dlaczego jest to ważne i może być zabawne. Następnie mów o tym wszystkim osobom, z którymi będziesz spędzał czas. Jeśli będziesz działać rozważnie, są duże szanse, że się uda. Zabranie współuczestnikom spotkania telefonów komórkowych nie jest konieczne, ale jeśli chcesz, aby plan wypalił, musisz być konsekwentny.

Krok 2: Przygotuj plan

Jeśli zostaniecie pozbawieni dostępu do swoich telefonów nie stanie się cud i nie zaczniecie nagle rozmawiać. Dlatego upewnij się, że zastępujesz cyfrowe rozrywki czymś znacznie bardziej atrakcyjnym w realnym świecie. Plany te nie wymagają skomplikowanych działań ani przygotowań. Zacznij od długiego spaceru bez celu albo wspólnie z rodziną. Zaplanuj jakąś aktywność na zewnątrz: lepienie bałwana, jazda na łyżwach, narty lub pływanie to dobre wybory na wspólne spędzenie czasu. Postaraj się uzupełnić cyfrowe zainteresowania analogowymi: zagraj w paintball, zrób safari fotograficzne lub imprezę taneczną i nakłoń dzieci do grania na żywo – niech twoja wyobraźnia będzie nieograniczona.

Krok 3: Im więcej, tym lepiej

infoplanet technologia nowy rok bez telefonu 5 krok

Minimalizm nie jest twoim przyjacielem. Bezczynne ręce potrzebują czegoś, aby móc się tym zająć. Zaopatrz się we wszystkie możliwe gadżety, tak aby nie być bezczynnym. Trochę wina, kawy i ulubionych węglowodanów będzie z pewnością pomocne.

Krok 4: Bądź stanowczy, ale elastyczny

Pamiętaj, że celem spędzania czasu offline jest relaks i cieszenie się wspólnymi chwilami. Zachęcaj tych, którzy są wokół ciebie, do patrzenia na rzeczy tak jak ty, ale szanuj, że robią to, co chcą. Nie upominaj ani nie nauczaj tych, którzy wciąż przeglądają Twittera lub odtwarzają filmy z YouTube przy stole. Bądź przykładem, wymyślaj analogowe zabawy jako alternatywy, całkowicie wyłącz telefon i odłóż go do szuflady. Nie zmuszaj, ale zachęć innych do zrobienia tego samego.

Źródło: CNN

kup artykuly platne