Czarodziejski parasol to najnowocześniejszy drobiazg, który ma pomóc uporać się z ponura pogodą i stresem. W tym celu został technologicznie napełniony zapachem poprawiającym nastrój. Parasol będzie sprzedawany w ograniczonej liczbie, w najbardziej mokrych miastach w kraju.

infoplanet technologia parasol na stres zapach

Za każdym razem, gdy otwierana jest czasza parasola, technologia mikrokapsułkowania wyzwala zapach. Dodatkowo urządzenie ma wmontowaną żarówkę do terapii światłem, która daje uspokajający blask przypominający wspomnienia z urlopu.

Jak wyjaśniają eksperci, opuszki węchowe są częścią naszego układu limbicznego przekazującego informacje o zapachu z nosa do mózgu. Łączą się one bezpośrednio z obszarami mózgu, które przetwarzają emocje i pamięć. Zastosowany w parasolu zapach TUI Sensatori Balance został również dostosowany do wywoływania uczucia zadowolenia – poprzez zmieszanie soczystych świeżych cytrusów, białego jaśminu i delikatnego piżma, znanego również ze swoich właściwości uspokajających i opanowujących stres.

infoplanet technologia parasol na stres badania

Parasol został stworzony po badaniu ankietowym wczasowiczów w Wielkiej Brytanii, które ustaliło, jaka jest najgorsza rzecz po powrocie z urlopu i nastaniu jesiennych chłodów. Trzy czwarte Brytyjczyków przyznało, że po powrocie z podróży za granicą cierpi na jakąś formę depresji. Co czwarty cytowany powrót z wspaniałego słońca do brytyjskiej mżawki określił jako „najtrudniejsze przeżycie po wakacjach”.

Innymi zjawiskami, których Brytyjczycy boją się po powrocie z wakacji, są na przykład zadania odłożone na później przed wyjazdem i konieczność wczesnego budzenia się. Na liście są również: zmęczenie podróżą, powrót do pracy, nadrabianie zaległości w wiadomościach e-mail, powrót do noszenia ubrań „do pracy” i konieczność opowiedzenia wszystkim, jak było na wakacjach. Parasol ma pomóc zaadaptować się do nowych warunków po powrocie z urlopu.

kup artykuly platne