Satysfakcjonujący wynik dotyczący korzystania ze współczesnych technologii przyniosły badania prowadzone na zlecenie Samsung Electronics

Polacy, na tle mieszkańców 18 europejskich krajów, okazali się obeznani w świecie nowoczesnych urządzeń. Mimo iż 27% uczestników badań ma problemy z rozumieniem specjalistycznego nazewnictwa, jak streaming czy chmura, nasze nastawienie do nowinek techniki okazało się entuzjastyczne.

Potwierdzają to uzyskane dane liczbowe – wszyscy respondenci zadeklarowali, że mają choć jedno urządzenie elektroniki użytkowej. Najczęściej jest to laptop (87%), choć wymieniane były również smartfony (78%) oraz komputery stacjonarne (56%). 38% naszych rodaków używa nawet trzech zaawansowanych technologicznie urządzeń częściej niż wynika to z podstawowych potrzeb. To wynik lepszy niż w Europie, gdzie wynosi 32%. Ponadto aż 57,5% Polaków korzysta ze zdobyczy technologicznych znacznie częściej niż dwa lata temu.

–  Wyniki badania pokazują, że Polacy, podobnie jak pozostali Europejczycy, coraz lepiej i częściej wykorzystują nowe technologie. Widzimy także problemy w zrozumieniu niektórych funkcjonalności i określeń, które przeszkadzają w codziennym posługiwaniu się elektroniką, ale jako Samsung od lat prowadzimy programy edukacyjne, np. Mistrzowie Kodowania czy Labo, które pomagają społecznościom jeszcze lepiej rozumieć świat nowych technologii – podsumowuje badanie Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.