Google ma nowe narzędzia pozwalające łatwo wyłączyć wszystkie funkcje, których nie chcesz. Możesz wyłączyć historię lokalizacji, wyniki wyszukiwania Google, dzienniki wyszukiwania w YouTube i inne. Pamiętaj, że to zmienia sposób, w jaki Google dostosowuje się do Ciebie, więc niektóre osoby mogą chcieć zostawić wszystkie wiadomości dla własnej wygody.

infoplanet technologia powstrzymaj google przed sledzeniem wyszukiwarka

Google uruchomił nową stronę, która ułatwia użytkownikom zatrzymanie śledzenia wszystkiego, co robisz online. Zmiany są częścią starań Google o spełnienie nowych europejskich ogólnych przepisów o ochronie danych, ale każdy użytkownik na świecie może użyć tych narzędzi, by powstrzymać Google od pokazywania aktywności w sieci, historii lokalizacji, informacji o urządzeniu, poleceń głosowych wysyłanych do Asystenta Google, historii wyszukiwania w YouTube.

To naprawdę proste, ale pamiętaj, że wyłączenie kilku z nich może oznaczać, że nie będziesz mógł automatycznie skonfigurować niektórych usług Google w oparciu o to, co zrobiłeś w przeszłości. Jeśli Twoja prywatność jest ważniejsza niż wygoda, oto przepis na zmuszenie Google do zaprzestania rejestrowania wszystkiego, co robisz.

Wejdź na stronę śledzenia aktywności Google, przewiń stronę i wyłącz śledzenie dla każdej kategorii, klikając niebieską ikonę w kształcie pigułki po prawej stronie. Możesz również wyłączyć swoje aktywności w internecie i aplikacjach, historie lokalizacji, informacje o urządzeniu, aktywności związane ze sterowaniem głosem i dźwiękiem, historii wyszukiwania w YouTube i historii oglądania w YouTube. Pojawi się okno, w którym należy potwierdzić wykonane działania, klikając „wyłącz”, aby potwierdzić zmianę.

Możesz również wyłączyć spersonalizowane reklamy. Kliknij „Reklamy” u dołu w aktywności strony, po czym wyłącz „personalizację reklam”, wybierając niebieską ikonkę w kształcie pigułki po prawej stronie.

infoplanet technologia powstrzymaj google przed sledzeniem mobilne

To jest to! Teraz odebrałeś Google możliwość rejestrowania sposobu korzystania z urządzeń, miejsca, w którym byłeś, czego szukałeś i innych elementów swoich działań.