Co otrzymasz, jeśli połączysz pokój hotelowy z samochodem? Odpowiedź to: jeżdżący pokój hotelowy. Pokój hotelowy na kółkach ATS jest dziełem Steve Lee Lee z Aprilli Design Studio z Toronto i może zrewolucjonizować sposób podróżowania.

Lee twierdzi, że jego hybrydowa koncepcja, która wygrała tegoroczną nagrodę w konkursie na design dla branży hotelarskiej Radical Innovation Award, łączy jego doświadczenie w projektowaniu hoteli z pasją do futurystycznej technologii. Podczas gdy projektanci samochodów koncentrowali się na opracowywaniu zaawansowanych wersji konwencjonalnych pojazdów, on jako architekt widzi, że pojazdy do samodzielnego prowadzenia przypominają bardziej mobilny pokój.

infoplanet technologia samojezdny pokoj hotelowy wnioski

Przeznaczony do przewozu podróżnych w czasie od 6 do 10 godzin ATS jest wyposażony w wiele elementów znajdujących się w tradycyjnym pokoju hotelowym: miejsce do spania (z materacem z pianki z pamięcią pozycji), miejsce do pracy, maleńką kuchnię, toaletę, prysznic i strefę rozrywki do oglądania filmów i grania. Jest on otoczony przez panoramiczne inteligentne szklane okna, które przyciemniają się za dotknięciem przycisku.

– Oferowany w różnych rozmiarach, aby pomieścić samotnie podróżujących, pary lub rodziny, ATS będzie kontrolowany przez aplikację. Podróżni będą wybierać początkowe i końcowe punkty swoich podróży i dodawać miejsca postoju, takie jak siłownie i restauracje. System sam opracuje najlepszą trasę – mówi Lee.

infoplanet technologia samojezdny pokoj hotelowy badanie

Zgodnie z wizją Lee, pojazdy będą obsługiwane przez sieć hoteli autonomicznych, która zapewnia najważniejsze usługi drogowe, w tym konserwację pojazdów, zaopatrzenie w wodę i usuwanie odpadów. Podróżni mogą również zadecydować o umieszczeniu ATS w statycznym apartamencie dla rodziców, tworząc zintegrowaną jednostkę oferującą nocleg i korzystanie ze wspólnych udogodnień, takich jak baseny, siłownie, restauracje i sale konferencyjne. Lee rozmawia obecnie z producentami samochodów o tym, jak najlepiej zasilać ATS. Jeśli apartamenty są elektryczne, będą wspierane przez pojazdy serwisowe, które wymieniają baterie, gdy są na wyczerpaniu. Inna opcja to pojazdy napędzane wodorem. Chociaż technologia jest tu słabiej rozwinięta, oferuje potencjał do dłuższego podróżowania pomiędzy przystankami.

Jeżdżący pokój hotelowy prawdopodobnie znajdzie się na drogach na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, gdzie infrastruktura zostanie ukończona najwcześniej i wskazuje na klastry miast, w tym Nowy Jork, Pitsburg, Boston, Waszyngton, które mieszczą się w przedziale od sześciu do dziesięciu godzin, jako ewentualni kandydaci do rozpoczęcia projektu. Projektant uważa, że jako dostosowana, wygodna i efektywna pod względem czasu forma transportu, ATS będzie miał dobrą pozycję do zastąpienia krajowych podróży lotniczych, eliminując konieczność czekania w kolejce przy odprawie, wielokrotnych przejazdów na lotniska i noszenia ciężkich walizek.

kup artykuly platne