Samsung SDI zorganizował uroczystość zakończenia budowy fabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych, która ma zostać otwarta w drugim kwartale 2018 roku na Węgrzech.

Zakończenie świętował 29 maja na północ od Budapesztu – w miejscowości Goed. W uroczystości wzięło udział około 150 urzędników, w tym premier Węgier Viktor Orban, prezes Samsung SDI Jun Young-Hyun, węgierski minister spraw zagranicznych i handlu Peter Szijjarto i koreański ambasador Węgier Yim Geun-Hyeong.

Zakład rozlokowany w Goed na terenie 330.000 metrów kwadratowych może produkować baterie do 50 000 pojazdów elektrycznych rocznie. Ich wytwarzanie ma się rozpocząć w drugim kwartale przyszłego roku. Firma będzie w stanie nie tylko oszczędzać koszty logistyczne, ale również poprawić obsługę klienta w Europie.

Po tym, jak fabryka ekranów plazmowych Samsung SDI została przekształcona w zakład wyposażony w nowoczesne urządzenia do produkcji baterii wysokiej mocy i wydajności, inwestycja na Węgrzech pozwoli firmie Samsung SDI wzbogacić się o kolejne – po Korei Południowej i Chinach – miejsce przystosowane do wytwarzania ogniw elektrycznych na świecie.