Jak ogłosili przedstawiciele aplikacji Snapchat, filtry selfie aplikacji służącej do udostępniania zdjęć działają teraz również w przypadku kotów. Wcześniej technologia rozpoznawania twarzy pozwalała stosować filtry wyłącznie dla ludzi i niektórych ras psów.

Dzięki aktualizacji soczewek obecnie również właściciele kotów mogą używać aplikacji Snapchat do ozdabiania zdjęć swoich pupili czapkami, kromkami chleba lub dziesiątkami innych grafik.

infoplanet technologia snapchat dla kota okulary

Komunikat pojawił się kilka tygodni po tym, jak firma macierzysta Snap poinformowała, że liczba osób, które codziennie używają Snapchata, uległa zmniejszeniu. Liczba aktywnych użytkowników serwisu w okresie od kwietnia do czerwca spadła bowiem o 3 miliony, zatrzymując się na poziomie 188 milionów użytkowników.

infoplanet technologia snapchat dla kota aplikacja

Snapchat nie jest jedyną firmą rozwijającą program rozpoznawania twarzy potrafiący identyfikować zwierzęta. We wrześniu producent aparatów Sony ogłosił, że opracowuje technologię autofokus, która ma rozpoznawać również zwierzęta. Dzięki jej wdrożeniu ich oczy przedstawione na fotografiach miałyby stać się wyraźniej widoczne.

Udostępniane zdjęcia psów i kotów cieszą się niesłabnąca popularnością i zainteresowaniem internautów. Być może wprowadzenie aktualizacji poprawi rokowania aplikacji Snapchat.

kup artykuly platne