Kraków. „SPiN Day – dla społeczeństwa i nauki”

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji popularyzatorów nauki „SPiN Day – dla społeczeństwa i nauki”. Wydarzenie koordynowane jest przez SPiN, czyli Porozumienie SPołeczeństwo i Nauka zrzeszające instytucje, których wspólnym celem jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji. W tym roku impreza wpisuje się w Międzynarodowy Dzień Centrów Nauki i Muzeów.

 

W programie:  • Indywidualne zwiedzanie wystaw: „Inżynieryjny portret miasta”, „Motokultura” oraz wystawy interaktywnej: „Wokół koła”.
  • Zwiedzanie wystaw z przewodnikiem nową ścieżką zwiedzania „Nauka jazdy”, podczas których wśród eksponatów na wystawach „Wokół koła”, „Inżynieryjny portret miasta” i „Motokultura” można poznać odpowiedzi na pytania: kto pierwszy odważył się ruszyć w drogę automobilem, kiedy wprowadzono dokument prawa jazdy w Polsce i na świecie, skąd wywodzi się symbol oznaczający naukę jazdy oraz w jaki sposób kierowca sygnalizował skręcanie, gdy nie było kierunkowskazów.
  • Warsztaty plastyczne „Fiat na obrazie”, obrazujące jak w 7 krokach korzystając ze sztalug, palet i profesjonalnych pędzli namalować samochód – Fiata 508 Junak.
  • Rodzinne warsztaty kreatywne „Zrób eksperyment”, podczas których z pomocą prowadzącej uczestnicy wykonają doświadczenia fizyczne, dające się przeprowadzić z użyciem rzeczy dostępnych na co dzień. Sprawdzić będzie można, ile „dmuchów” potrzeba, aby nadmuchać 3 metrowy, foliowy „balon”, czy łatwo zmienić kierunek swobodnego strumienia wody i jak skłonić do  „tańca” rodzynki.