Gra „My Memory of Us” studia Juggler Games wygrała konkurs Indie Showcase

   • Indie Showcaseto konkurs dla najlepszych produkcji niezależnych
  • Jest organizowany w ramach konferencji Digital Dragonsdla gier komputerowych
  • Jury urzekła wzruszająca historia oraz zapadająca w pamięć oprawa artystyczna 

Gra „My Memory of Us” studia Juggler Games wygrała konkurs Indie Showcase dla najlepszych produkcji niezależnych, organizowany w ramach konferencji Digital Dragons dla branży gier komputerowych. Jury urzekła przede wszystkim wzruszająca historia oraz zapadająca w pamięć oprawa artystyczna. Autorzy gry wyjechali z Digital Dragons nie tylko ze statuetką, ale również z czekiem na 10 tys. zł ufundowanym przez Miasto Kraków – miasto-gospodarza imprezy.

Drugie miejsce wywalczyła krakowska ekipa Polyslash pracująca nad grą „We. The Revolution” prezentującą czasy Wielkiej Rewolucji Francuskiej z perspektywy sędziego decydującego o losie zarówno zwykłych obywateli jak i kryminalistów. W ich przypadku Jury doceniło ciekawą mechanikę rozgrywki, stopień zaawansowania produkcji oraz oprawę graficzną.

 

Na najniższy stopień podium wskoczył scriptwelder z grą „Don’t Escape”, co okazało się jednym z największych zaskoczeń tegorocznej edycji imprezy. Dla młodego twórcy była to pierwsza okazja do zaprezentowania gry szerokiej publiczności, zakończona od razu wielkim sukcesem.

Nagrodę publiczności CommunityVote wygrała gra „Blocky Farm” zaprezentowana na Digital Dragons przez studio Jet Toast.

W tegorocznej edycji Indie Showcase wzięło udział blisko 100 gier z 9 krajów. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 50 produkcji, które przez dwa dni były ocenianie przez 10 specjalistów z branży gier oraz pracowników WargamingLabs, partnera Indie Showcase.

Organizatorem konferencji Digital Dragons jest Krakowski Park Technologiczny.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd